Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy állati tetem mennyi idő...

Egy állati tetem mennyi idő alatt bomlik le a föld alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos találtunk a telkünkön egy halott nyestet. A teste már bomlásnak indult. Ástunk egy gödröt, és eltemettük. A jövőben szeretném majd kihantolni a koponyáját. Meddig kell várni, amíg csak csontok maradnak?

2022. máj. 9. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Várd meg a biztonságos 6 hónapot

[link]

2022. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
96%
Hát ez erősen függ a talajtól, meg a vízháztartástól.
2022. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Na ez érdekes, csütörtökön mi is lenn voltunk a nyaralónkat karbantartani, elég nagy telek, és amikor vágtuk a füvet találtunk egy macskakoponyát a földön, azt hiszem már csak a csont maradt. Engem is érdekel, hogy mennyi idő alatt bomlott le így, kb mikor halhatott meg szegény.. mert szerintem 1 éve ha lenn voltunk de lehet kicsivel több.
2022. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Főzd ki
2022. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én legalább 3-5 évet várnék, de eleve meg sem bolygatnám. Minek?
2022. máj. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Ez nagyon sok mindentől függ... külső hőmérséklet, a talaj vízháztartása, "szellőzése" stb. 6 hónap elég lesz, ősz végén már kiáshatod. Ha azt akarod hogy gyorsabban lebomoljon akkor ne ásd olyan mélyre, hogy a legyek is hozzáférjenek (bár szerintem már beköpték).
2022. máj. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg szabad levegőn, tehát temetés nélkül bomlik a tetem a lehető legtermészetesebb úton. Szakszerű elkerítéssel oldható meg, hogy ne hordják szét pl kutyák, meg egyéb kórász állatok a tetemet, viszont a lebontásért felelős egyéb organizmusok hozzáférjenek. Szép csontvázat lehet így nyerni a végére.
2022. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
De az esetedben nem tudom, mi a jó válasz. Egy év után lehet, hogy éremes lenne megkukkantani, persze védőöltözetben. Maszkot is tegyél, ha esetleg nekiállsz kiásni.
2022. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam hogy a hangyák a legjobb módszer a koponya lecsupaszítására, elintézik pár nap alatt.
2022. júl. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
53%
Fél év.
2023. ápr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!