Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy kell egyszerűen csinálni...

Hogy kell egyszerűen csinálni élvefogó egér csapdát?

Figyelt kérdés
csak kérdezem, de ha lehet normális válaszokat!! köszi előre is!
2010. szept. 18. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Befőttes üveg szájához kívülről támasztassz pl. egy vonalzót, hogy fel tudjon mászni rá, az üvegbe csalinak magok, vagy szalonnabőr. Csak valami magasabbat válassz, mert az egér elég nagyot ugrik!
2010. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vagy így:

[link]

2010. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Szerintem ez az utolsó a legegyszerűbben elkészíthető.

2010. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
utolsónak: én az utolsót nem értem :O
2010. szept. 18. 21:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy üveg, a nyakába meg egy rugószerű fém, ami befelé keskenyedik. Azért jó, mert a keskeny felén nem tud átmenni, mert kicsinek látja a lyukat hozzá, illetve el is akad. Befelé viszont tágas a lyuk, a végén meg átpéseli magát a kajáért.
2010. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 dellfil ***** válasza:

A legeslegegyszerűbb módja, hogy fogsz egy befőttes üveget, a szájával lefelé az egér járta helyen a padlóra rakod úgy, hogy egy fél dióval feltámasztod a száját. A dió "beles" része befelé mutasson. Az egér, így csak akkor fér a dióhoz, ha bemászik az üveg alá. Elég egy kis érintés, és az üveg lebillen... egerünk fogoly!

Vigyázat, ha valóban élve akarod, gyakran "látogasd" a csapdát, mert az egér hamar megfullad az általa kilehelt széndioxidtól. (Főleg, ha nagyon sima a padló, és nincs rés az üveg szája és a padló között.)

Amíg a MOL-nál melóztam, jó párat fogtunk így. :)

Ja, az üveg legalább két literes legyen. Geometriai okokból. De különben meglátod.


dellfil

2010. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Virágcserepet lefordítassz és egy fél dióval kitámasztod úgy hogy befelé áll a dióbél. Így az egér belemegy és belülről rágja a diót, kipöcköli, a cserép rácsukódik. Műanyag sztem nem jó mert az könnyű, cserép kell.
2010. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az előzőhöz tenném hozzá, hogy a csapda alá rakj egy üveglapot is, mert az addig oké hogy a virágcserép alatt van az egér, de hogy szeded ki onnan? én is ezzel a módszerrel fogtam egeret: fél dió, cserép, üveglap
2010. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Marha jók az ötletek tényleg, de senkinek nem jutott még eszébe, hogy minek akar egyáltalán megfogni élve egy háziegeret???? Betegségeket terjeszthet meg minden. Én miután a döglött egeret kidobom a fogóból, pedig nem érek az egérhez csak a fogóhoz, fertőtlenítős kézmosóval meg forróvízzel mosok kezet.

Amúgy, ha nem figyel simán el lehet kapni a grabancát hátul puszta kézzel is. Csak ne a farkát, mert visszafrdul és megharap.

2010. okt. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az egér nemfordul vissza, ha a farkánál fogod, az a patkány.
2010. dec. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!