Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadak mint pl. Szarvas,vaddisz...

Vadak mint pl. Szarvas,vaddisznó... megeszik a szilvát,barackot, cseresznyét?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, ha hozzájutnak, de a fáról nem szedik le, legfeljebb, ha valamelyik ág nagyon lelóg, de a földröl összeszedik.
2022. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Miért ne enné egy mindenevő faj?
2022. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Vannak fáid és arra gondolsz,hogy bejárnánek-e hozzátok?
2022. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ismerősömnek vannak fái, de nincsenek bekerítve és csak úgy eszembe jutott, hogy vajon megeszik e.
2022. júl. 29. 21:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát létrára nem mászik érte 😅 Amúgy persze, simán megeszi ha elérni, vagy ami a földre lepotyogott. Hülye lenne lemondani a jó kis magas energiatartalmú táplálékról.

Azért "növesztettek" a gyümölcsök fincsi kis édes "burkot" a mag köré, hogy az állatok megegyék. Amikor megeszi le is nyel 1-1 magot (az eredeti "vadbaracknak" kisebb volt a magja). Az szépen áthalad a tápcsatornán és a "végén" kipottyan - egyből a növényfejlődéshez ideális szevestrágya csomagban. Az állat bekajálja a cukortartalmat és cserébe nem csak trágyázza a magot, de jó messzire el is viszi, segítve a növény magjainak a széthordását.

2022. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4.:Megeszik.Vagy amit elérnek,vagy ami a földre van lepotyogva.Anyáméknál falun van minden,nyitott a kertjük,volt ott már bent muflon,róka,szarvas,őz,vaddisznó még nem,de láttak már azt is.Az őzek még a tűleveleket is megették,mivel rengeteg fenyőfájuk van nekik.A baj akkor van,ha a szarvas agancsa beszorul az ágak közé,na ott olyankor sajnálja is az ember,legszívesebben odamenne hogy segítsen neki,de a félsz is benne van,hogy simán agyon is rúghatja miközbe kapálózik.
2022. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 ha valahol beszorult nagy testű állatot látsz NE menj oda! Kiszámíthatatlan az állat viselkedése, pánikba esett, rúg, csapkod a szarvával kiszabadulás után, dolgozik benne vadul az életösztön. Hívd fel a helyi vadásztársaságot, ők tudni fogják hogy kell kiszabadítani.
2022. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7.:Én odaakartam menni,mert segítőkész vagyok,de csak az állatokkal,először bevoltam darelva,Anyám először akart hívni segítséget,de mivel anyámmal veszekedtünk egy ideig,és mindig szerettem az ellenkezőjét tenni a parancsainak,így elindultam,mire félútig jutottam,egyszer csak kikapta a fejét,aztán elvágtatott,engem nem vett észre.Mire kiértek volna,amúgyis csak a patanyomait találták volna.Én odamentem megnézni,de nem tört le az aggancsából szerencsére,viszont jó pár ág lefelé lógott már,és a törzse is alaposan le volt nyúzva,anyám szerint még egy kicsit meg is volt dőlve,de én azt nem láttam rajta.
2022. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!