Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Pest megye délkeleti részén...

Pest megye délkeleti részén láthattam gímszarvasokat?

Figyelt kérdés

Vagy gímszarvas teheneket láthattam, vagy őzbakokat, a termetükből ítélve… Viszont semmiféle agancsfélét nem láttam a fején, de nőstény őznek nagyon nagy volt, nem hinném hogy az lett volna.



Őszintén szólva nem tudom, hogy hol vannak szarvas előfordulási helyek Magyarországon.



2022. aug. 10. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
A legtöbb szarvas és őz esetében csak a hímnek van agancsa. Leginkább az erdőkben élnek, így igen ritkán látni azonkívül.
2022. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erdőhöz közeli kukoricásban látok mindennap őzeket, de ma szerintem szarvast láttam. Csak kiváncsi lennék, hogy erre vannak e egyáltalán…
2022. aug. 10. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan vannak
2022. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rosszlovas ***** válasza:

Nem lehet, hogy dámot láttál?

Nagyobb, mint az őz, és művelt, mezőgazdasági területen gyakoribb, mint a gím.

A gím tipikusan erdei faj.

2022. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha már dámszarvas, rákerestem (mert még nem hallottam erről a fajtáról). Az agancs hasonló, mint a jávorszarvas esetében.
2022. aug. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehetnek, Dunántúlon viszonylag gyakoriak. Nalunk Fejer megyeben is rengeteg van, mellette őzek is. De igaz, hogy az őzek mereszebbek, szarvast talan 2x lattam az ut szélén alldogalni sotetben, az egyiket Velencen lakott teruleten belul baromi nagy aganccsal, egy masik kisebb bikat Gánt kozeleben. Erdős reszen kutyasetaltatas alkalmaval egesz csordaval is talalkoztam, de inkabb iranyt valtottunk, nem akarok en kotozkodni egy 300 kilos allattal.
2022. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gímszarvas nem valószínű, inkább dámvad vagy őz lehetett. Én az M5-ös autópályáról is láttam már dámvadat a kerítés mellett.


Gímszarvasok inkább a Dunántúlon és az északi-középhegységben vannak:

[link]

(A bal oldali a gímszarvas, jobb oldali a dámvad elterjedése)

2022. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!