Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A nyulakkal kapcsolatban...

A nyulakkal kapcsolatban felre vannak vezetve az emberek? Ez nem veszelyes?

Figyelt kérdés
A filmekben es sorozatokban, de meg a mesekonyvekben is amit gyerekeknek olvasnak a nyulak baratsagos es kedves allatoknak vannak beallitva. Ez lehet igy van, de mi van ha nem? A nyulak ugy tudom harapnak es tudnak agresszivak lenni, ez nem veszelyes az emberekre?
2022. szept. 20. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Persze, vannak a vérnyulak, de ez is benne van a filmekben.
2022. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Sőt, a maci se az a barátságos plüssfigura a valóságban...
2022. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Bizony tudnának veszélyesek lenni! Ezért is tartja úgy a mondás, hogy "nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát"!
2022. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Micimackóról mi a véleményed? És Süsü a sárkányról?
2022. szept. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor harap a nyúl ha veszélyben érzi magát,egyébként teljesen jámbor.

Idegeneket nem mindig kedveli vagy elbújik vagy ha a házába nyúlkál az idegen akkor megharapja a kezét.Emelgetni ha nincs hozzászokva nem tanácsos mert meg tud karmolni elég csúnyán mert fél és csak védeni akarja magát mivel azt hiszi bántani akarod viszont ha tudod hogy kell megfogni akkor nem tud benned kárt tenni.

2022. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Az minden kép tévhit hogy gyerek simogassa , nem is igénylik sőt kifejezetten kerülik az érintkezést .Veszélyesnek épp nem mondanám de tud fájdalmas sérülést okozni.
2022. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6 Igen,nem feltétlen szeretik ha egésznap dögönyözve vannak.Szeretik a nyugalmat,csendet.Lehet őket simogatni ha kedvük van hozzá:)
2022. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt szoktam mondani, hogy a nyúl pontosan olyan mint a macska, csak hosszú fülekkel.

Tartottam/tartok mindkét fajt. Egy bak nyuszim volt, imádtam, de hatalmas farok tudott lenni, ha éppen olyan hangulatában volt :D Megsértődnek, morognak, alkalmanként beléd csípnek csakúgy, ahogy a macskák közt is van amelyik fúj, morog, puffog látszólg ok nélkül, de van köztük cukorborsó is, akit nem tudsz elég ideig gyúrni, hogy az neki elég legyen, és soha nincs egy rossz gondolata sem feléd.

Szerintem sokkal károsabb az például, ami minden húsvétkor megy. Minden második gyerek nyulat akar, anyuci apuci meg rohan is az állatkereskedésbe, mert hát jajj a kis józsika ezt akarja(!) azonnal meg kell venni neki, a nyúlnak úgyse kell semmi csak egy ketrec meg répa hegyek. (Itt jegyezném meg, hogy nem, széna kell neki, nem répa. Többek közt.)

Aztán amikor elmúlik a húsvét, józsika ráún a nyúlra, ne adj' isten az megharapja/karmolja mert épp nincsen kedve a nyolcszázadik szeretgetéshez, akkor meg megy a kukába szerencsétlen állat, mert rájönnek, hogy nem plüssből van.

A szülő felelőssége, hogyan állítja be ezt a témát a gyerekének. Jó esetben ismeri a nyulak valódi habitusát, és tudja, hogy sokkal nagyobb felelősség mint aminek látszik. Sajnos ezek vannak kevesebben.

2022. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon is veszélyesek, a barátnőm nyula kirágott egy darabot a kedvenc táskámból.
2022. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Aki csak a Gyalog Galoppot látta, meg rettegjen tőlük?
2022. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!