Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy szabaduljak a gyilkosság...

Hogy szabaduljak a gyilkosság utáni büntudattól?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt befészkelt egy mókus az autóm motorterébe, és sehogy sem tudtam elűzni onnan. Végül már kénytelen voltam kézzel benyúlni érte, hogy kivegyem, de közben megharapott, és ijedtemben a földhöz vágtam. Természetesen volt rajtam kesztyű, így nem okozott sérülést, csak hirtelen ijedtség miatt gyorsan el akartam dobni. Egyáltalán nem állt szándékomban bántani, akkor eldobni akartam, nem pedig földöz vágni, csak valahogy úgy ficánkolt a kezemben, hogy elvétettem a dobást, és nagy erővel egyenesen az aszfaltoz dobtam. A legrosszabb, hogy nem halt meg azonnal, hanem még a földön fekve, vérző szájjal rángatózott. Még most is élesen a szemem előtt van a mókus haláltusája, és nem tudom elhesegetni ezeket a gondolatokat.

2022. szept. 24. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nyugi, nem vagy kegyetlen gyilkos. Tegyünk azért különbséget azok között akik élvezik is. Ez olyan mint mikor véletlenül békára lépsz. Tudom, hogy ez az eset picit más, de a szándék ugyanaz: nem akartad megölni. Ha rossz ember lennél, biztos nem lenne lelkiismeret-furdalásod. Az idő sokat fog segíteni.

Majd idővel elmúlik ez az érzés.

2022. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Gyilkolni csak embert lehet, és csak ember hal meg.

Ez egyébkéntis csak egy szerencsétlen véletlen volt. Nem szép látvány, de napokig ne ezen rágd magad.

2022. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

A mókus sok országban étel, hátha ez a felfogás segít elterelni róla a figyelmed! Nem direkt csináltad, nem vagy rossz ember. Nem tudtál volna segíteni sem utólag.

Ha elindítod a motort, akkor élve elégett volna vagy ledarálódik, ahogy kiesik. Egyik sem jobb, de ez van. El kell engedni!

2022. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Thunderfairy ***** válasza:
68%
Ne hibáztasd magad egy véletlen baleset miatt. Ez most sajnos így jött össze. Legközelebb ne erőbből eldobd hanem inkább csak ejtsed el máskor.
2022. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Gratulálok a pirost nyomogatóknak.

Ettől még nem fogok megváltozni, és nem keverem össze az embert és állatot.

Tudomásul kell venni, hogy egy gombócon él ember és állat. A mókus így járt. Kész. Ennyi.

2022. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha rossz ember lennél nem lenne bűntudatod. Add ki magadból ami benned van ezzel kapcsolatban, akár írd le, sirasd meg. Nem fog elmulni tőle, de jobb lesz valamivel.
2022. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

Nem vagyok szélsőséges állatbarát, de akkor már érdemesebb lett volna az autót fűrésszel körbevágni és úgy kiszabadítani a mókust. Az autó csak egy tárgy, nem kár érte.

Mondjuk az is fura, hogy attól nem ijedsz meg, hogy naponta vannak halálos autóbalesetek, és naponta szennyezőanyag kerül a levegőbe az autókból, amik az emberek egészségét, így életidejét is megrövidítheti, de a mókus, na az ijesztő.

A szerencsétlen mókus volt előbb, nem az autó. Élni akarna valahogy, ahol talál helyet, de ő a hibás, nyilván, nem a gyilkos és emberiségre is káros autós társadalom.

2022. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Mar bocs, de ennyi erovel sajnalhatnad az osszes szunyogot, amit eletedben lecsaptal (szandekosan!). Megtortent, ez nem direkt volt, kesz. Gyilkossagnak nevezni egy allat elpusztitasat pedig teljesen tulzas, ugyanis a gyilkossag: "Az a cselekedet, amikor valaki törvénytelenül (pl. nem önvédelemből, hanem szándékosan) öl meg valaki mást. Gyilkos által elkövetett emberölés, gyilkolás."

Tehat meggyilkolni csak embert tudsz.

2022. szept. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Most nem azért, hogy érzéketlen legyek, de mi ez a sok lepontozás? Most ez a sok állatbarát? Pedig sokan tök értelmeset mondtak, vigasztalják a kérdezőt, hogy nem gonosz, mert nyilván nem az.

Mit kéne mondanunk? Sírjunk a mókus miatt, és a kérdezőt égessük el máglyán?

2022. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8%

ma 12:20

Ezt hívják képmutatásnak azaz semmi nem számít élőlénynek, amit a többség is ugyanúgy megöl. A mókus, a patkány, egér, pocok és hasonlók ugyanolyan irtandó kártevők, mint a szúnyog, házilégy vagy róka.

2022. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!