Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az emberek miért szeretik...

Az emberek miért szeretik annyira a medvét, holott könnyen veszélyes állat lehet az emberre nézve? Rengeteg rajzfilmben barátságos cuki figuraként van, a mackós plüss és játékállatok száma kutyusokkal vetekszik.

Figyelt kérdés

Úgy van beállítva, mintha az ember második legjobb barátja lenne.


Pedig a medvét kerülni kell, főleg ha bocsával van. Ha magányos medve kóborol éhesen, akkor bármilyen emberi ételt felkutat megeszik. Stb.

Kb. annyira érdekli a medvét az ember, mint más ragadozókat - nem barátságos vele, legjobb esetben is tart tőle, de lehet préda, vagy legyőzendő versenytárs is a szemében.



2022. nov. 24. 10:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%

Ezt én sem értem, meg azt sem, miért pont a medve a legnépszerűbb plüssfigura évszázadok óta.

A népmesei állatok tulajdonságai más téma. Egyrészt ott az állatok embereket szimbolizálnak, csak az adott állat egy vélt vagy valós tulajdonságára építve, másrészt a medve ott sem cuki állatka.

2022. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%
#10 Hát, kívánom, hogy ha véletlenül összefutsz egy medvével, "teljesen kedves" legyen. :D
2022. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%
Ez valoszinuleg az antropomorfizacio hatasa. Jellemzo modon a samanista torzsi vadasznepek sokszor az ember rokonanak vagy osenek tekintettek a medvet, mert tud ket labon jarni, nagyon ugyesen hasznalja a mellso mancsat, nagyon ertelmes, es a megnyuzott medve teste meglehetosen hasonlit az emberere. Igy valoszinuleg azert erzik sokan "cuki"-nak a medvet, mert magatol is hasonlit az emberre. A jatekok es rajzfilmek eleve igyekszenek emberi kulsejunek vagy gondolkodasunak feltuntetni az allatokat, es a medve eseteben ez eleg konnyen megy.
2022. nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
98%
#4 Ajánlom figyelmedbe a meseelemzés, meseelmélet témaköröket, de az is elég, hogy ha majd leszel olyan idős, akkor általános iskola alsó tagozatában a magyar órákon megpróbálsz egy kicsit figyelni.
2022. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
18%
Trollok harca... Uncsiiiii
2022. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 NTBS ***** válasza:
80%
Szerintem pont az állatos mesék miatt.
2022. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
92%
Így alakult. A mókus se sokban különbözik a patkánytól de sokkal jobb a PR-ja.
2022. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
97%

4es, nem tudom, mi traumatizált ennyire, de sajnállak...



Érdekes, mi is megtanultuk egymás nevét, semmi nem igaz abból amit írtál, pedig sokat néztem a magyar népmeséket pl...

2022. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
97%

Hájj, én néztem a Magyar Népmeséköt, osztán azóta hiszem, hogy Juliska a nevem, pedig valójában Jázmin.


(csak trollkodok, 4-est parodizálom)

2022. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
91%
#11 Ennek pszichológiai magyarázata van, a plüssmaciknak testükhöz képest szép nagy fejük van, előre néz mind a két nagy szemük, pici az orruk, tehát olyan arányokkal rendelkezik, mint egy kisbaba, amire viszont be van kötve minden ember, hogy aranyosnak lássa és gondoskodjon róla. Mondhatni nagyon okos marketingfogás a plüssmackó dizájnja.
2022. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!