Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az emberek miért szeretik...

Az emberek miért szeretik annyira a medvét, holott könnyen veszélyes állat lehet az emberre nézve? Rengeteg rajzfilmben barátságos cuki figuraként van, a mackós plüss és játékállatok száma kutyusokkal vetekszik.

Figyelt kérdés

Úgy van beállítva, mintha az ember második legjobb barátja lenne.


Pedig a medvét kerülni kell, főleg ha bocsával van. Ha magányos medve kóborol éhesen, akkor bármilyen emberi ételt felkutat megeszik. Stb.

Kb. annyira érdekli a medvét az ember, mint más ragadozókat - nem barátságos vele, legjobb esetben is tart tőle, de lehet préda, vagy legyőzendő versenytárs is a szemében.



2022. nov. 24. 10:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
87%

Székelyföldön születtem és nőttem fel. És pont ebből kifolyólag elég sokat tudok a medvékről is. Soha nem tekintettük őket barátnak de ellenségnek sem.


Egyszerűen egy szép és nagyon intelligens állat amely amúgy nem veszélyes annyira mint amennyire beállítják. Ha az erdőbe találkozol vele és nincs boccsal akkor egyszerűen elmentek egymás mellett... hidd el, ő tőled jobban fél mint te tőle.

2022. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
3%

Egyéb nevei: Ținutul Secuiesc, Szeklerland

Népesség: ismeretlen

2022. nov. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
3%
Székelyföld = Mória?
2022. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Revolúcióbiológus válasza:
74%

A 19.-20. század fordulóján Európa jó részéről kipusztult az európai barnamedve és a jellemzően természetbarát meseírók rájöttek, hogy úgy növelhetik a természetvédelmi programok népszerűségét és úgy vehetik fel a küzdelmet a népi hiedelmek és babonák ellen, ha például az addig gonosz állatok (farkas, róka, medve) pozitív szerepbe kerülnek.

Ha 100 évvel korábban a Grimm-testvérek írták volna a Micimackót akkor ugye Bagoly, Malacka, Nyuszi meg Róbert Gida széttépett testrészei a mese közepére már Micimackó bendőjében lennének, a Százholdas Pagony meg vérben úszna ami finoman szólva sem jó üzenet, ha azt akarod kommunikálni a felnövekvő generációk felé, hogy a természet egyensúlyának a csúcsragadozók is részei és kedvezőtlenül hat a biodiverzitásra, ha eltűnnek.

2022. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
93%
#25 Mondjuk a Micimackót pont egy ember által befogadott medve ihlette. :D
2022. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%
#26 én úgy tudom, állatkerti, azért ahhoz se bújsz oda a ketrecben
2022. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
93%
#27 Állatkertbe azután került, hogy az első világháborúban egy kanadai osztag befogadta. Azért Winnie, mert winnipegi volt a katona, aki megtalálta és a legtöbbet foglalkozott vele.
2022. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
90%
A Micimackó könyv alapját a Milne( Alan Alexander Milne) által korábban megírt és kiadott, Milne és fia kalandjain alapuló rövid történetek adták. Christopher Robin 1921. augusztus 21-én kapott egy játékmackót apjától, amit Edward névre keresztelt. A kisfiú és a maci elválaszthatatlanok voltak. 5 éves korában Christopher Robin látogatást tett a londoni állatkertben, és ott annyira elbűvölte a Winnie névre keresztelt feketemedve, hogy saját mackóját is átkeresztelte. A regény többi figuráját is plüssállatok ihlették: Füles 1921-ben karácsonyi ajándék, Malacka egy szomszéd ajándéka volt, míg Kangát és Zsebibabát 1925-ben kapta Christopher Robin.
2022. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
85%
#29 Így-így. Abban tévedtem, hogy a katona a medvét nem befogadta, hanem vette egy piacon, miután a bocs anyját kilőtték.
2022. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
74%
Igen, megvette, de én úgy tudom, hogy egy vadásztól.
2022. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!