Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A ligerek miért nem tudnak...

A ligerek miért nem tudnak egymás közt szaporodni?

Figyelt kérdés
A kölyök ligerek olyan cukik :)
2010. okt. 2. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ooo... Elmeleti eselye lenne ra, de.

Gyakorlati nem sok. Amugy azert, mert hybrid faj, es legtobbje steril.

2010. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben? :)
2010. okt. 2. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyik génpárjuk fél, nem egész, így nem alakul ki a dns hiába párosodnak.

Olyan mint a ló+szamár=öszvér, minden öszvér szaporodásképtelen. Nem emlékszem a pontos számra, de pl. a lónak 42 párból áll a dns-e, a szamárnak 44-ből, ebből az öszvérnek lesz 43 páros dns-e, de az ugye majd ha kettéválik a szaporodáskor hogy a másik felével összekapcsolódjon már páratlan lesz. Ezért kb.

2010. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gén, meg DNS, kanem kromoszóma, amiről beszélsz. Bocsánat, hogy megjegyeztem, de legyünk korrektek. A DNS az egyik molekula (a sok fehérjén kívül), ami a kromoszómát alkotja. Ebből (mármint kromoszómából) van az embernek 23 pár. A gén pedig a DNS egy szakasza, ami "egy tulajdonság meghatározásáért felelős".

Egyébként szerintem is azért lesz szaporodásképtelen, mert nem stimmelnek a kromoszómaszámok. Más kérdés, hogy a liger azért jöhet létre, mert az eltérő kromoszómák ellenére a tigris és oroszlán petesejtje és spermiuma kompatibilis egymással.

2010. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nőstény hibridek szaporodásképesek, mindkét szülőfajjal.

A hímek sterilek, a hím nemi kromoszóma a vele rendelkező spermiumok pusztulását okozza.

Ennek a mechanizmusát sajnos nem tudom.

2010. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!