Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Melyiktől félnétek jobban: a...

Melyiktől félnétek jobban: a krokodiltól, vagy a fehér cápától?

Figyelt kérdés

2023. jan. 23. 22:35
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
69%
A cápától nem, mert én már tudom hol szeret a cápa. :D
2023. jan. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

Egyiktől sem félek. Nyilván, akinek van egy csöpp esze, az nem nagyragadozók territóriumára megy pancsikolni. Aki pedig ezekkel az állatokkal foglalkozik vagy munkájából adódóan a területükön mozog, ki van rá képezve, hogy hogyan előzzön meg, ismerjen fel és kezeljen egy esetleges válsághelyzetet. Egy ragadozó sem támad heccből, vagy éhesnek kell lennie, vagy idiótán kell viselkedni, amit fenyegetésnek fog fel.


A cápák közömbösek nekem, a krokodilokhoz kimondottan pozitívan állok; nagyon tisztelem őket.

2023. jan. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
97%
Egyébként a cápauszony leves több embert ölt meg mint a cápák.
2023. jan. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%

Egyszerű a válasz:


A) cápa: kb. harapás, ahol ér...ami vagy halálos vagy sem. Leginkább azért végtagot szakít, és leginkább egy harapást jelent.


B) krokodil: elkap és ránt, esélyed sincs menekülni. Fogva tart és fordul veled - ergo a kínzás szintjére emel - aztán visz magával, a zavaros mélybe. Nem a harapásától halsz meg, hanem jó eséllyel szilankosra töri valamelyik csontodat/végtagot, aztán még ahogy teljes tudatodnál vagy mész vele le a mélybe, tápláléknak. Ha szerencséd van, megfulladsz. Ha nincs szerencséd, akkor még azelőtt föld alatti katakombába értek hogy elfogyna a levegőd....persze nem halsz meg, hisz az élet küzd a létezésért.... mindössze kb. eltört csontokkal várod megváltást, hogy nem a gyomrodat kezdi meg...

2023. jan. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 NTBS ***** válasza:
100%
Inkább krokodil.
2023. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Z ***** válasza:
90%

Most így a kanapéból azt mondanám, hogy a krokodiltól inkább, mert a cápát elméletileg ha 'orrba' ütöd, akkor elmenekül és amúgy sem 100% hogy megtámadna.

De garantálni tudom, hogy ha élőben találkoznék bármelyikkel, egyformán kakis lenne a gatyám és szerintem nem vagyok vele egyedül.

2023. jan. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A harapásuk veszélyességéről annyit, hogy a cápa fogai tőr alakúak és szaggatásra alkalmasabbak. A krokodil fogai kúp alakúak, szaggatni nemigazán tud velük(kivéve ugyebár amikor forog a saját tengelye körül, ezáltal tép ki darabokat a zsákmányból). Ellentétben a harapásának zúzóereje nagyobb mint a cápáé.


Ha a felsőtesteden vagy a fejeden harapnak meg mindkét állat harapása szinte azonnali halálhoz vezet. A cápatámadásnál a vérveszteség okoz gyors halált, a krokodil harapásától pedig szilánkosra törik minden csontod és teljesen összezúzódnak a belső szerveid amitől kb. ugyanúgy meghalsz azonnal.


Ha kezedet, lábadat kapja el a cápa akkor könnyen letépi az érintett végtagot, ezt követően viszont azonnal békén is hagy mert nem szereti az emberhúst. Ha ugyanez a krokodil esetén történik meg akkor széjjeltöri az adott végtagot és annál fogva leránt a mélybe, megfullaszt téged. Összességében tehát a cápánál megvan az esély, hogy amputációval és vérpótlással túléled, a krokodil támadásának túlélésének esélye viszont 0 körül mozog.

2023. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiktől sem félek, pedig majdnem naponta látom őket. Szerencsére a TV-n át nem tudnak harapni. Nekem meg van annyi eszem, hogy nem megyek olyan helyre, ahol élnek. Így aztán jól kijövünk egymással.
2023. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Élőben szinte biztos, hogy soha nem fogok egyik állattal sem találkozni, így nem félek sem a cápától, sem a krokodiltól.

Ha viszont mégis a közelükbe kerülnék csodával határos módon, akkor a krokodiltól rémülnék meg jobban, mert az ki tud jönni hozzám a vízből, a cápa viszont nem.

2023. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
11%
Steve Irwin egész életében krokodilok közt mászkált, és nem lett baja tőlük.
2023. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!