Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Erdei túrákhoz milyen engedély...

Erdei túrákhoz milyen engedély nélküli fegyvert lehet venni vaddisznók elriasztasara?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben nagyon elszaporodtak a vadmalacok és féltem a kutyáimat. Van valami riasztó fegyver amihez nem kell engedély és csak elijeszti őket de nem sért meg senkit?

2023. márc. 5. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Azt vágod, hogy nekik ez a természetes élőhelyük és te pofatlankodsz be a kutyaiddal? Apropó, a kutyaid pórázon vannak?
2023. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 polarbeer ***** válasza:
85%

Kutyát pórázon, folyamatos felügyelettel, és ha erdőben, akkor ne hajnalban / alkonyatban / este.


Napközben, turistaúton, ésszerű erdei kutyasétáltatóként mikroszkopikusan kicsi az esélye annak, hogy vaddisznóval találkozz.


Sokkal (értsd: atomsokkal) nagyobb valószínűséggel találkozol agyatlan, elengedős "az én kutyám nem olyan, nyugodtan szaladhat előttem 200 méterrel" kutyasétáltatóval, akinek a megtermett kutyája elkezdi csesztetni a te kutyáidat. És ha lenne nálad riasztópisztoly, akkor ebben a helyzetben mit csinálnál? Ráfognád a másik kutyájára?


Nem kell semmi riasztófegyver, nyugodtan sétáltasd pórázon az ebeidet, csak mindig legyen eszedben, hogy az erdőben Ti vagytok a vendégek, és van ott rengeteg más ember (szintén vendégek) és állatok is.


Üdv.:

Polarbeer

2023. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Gáz-riasztó fegyvert tudsz vásárolni vadászboltban,utána a fegyverrel besétálsz a rendőrségre és kérsz rá viselési engedélyt,ami tavaly 2000 ft volt.Sok,filmben látott fegyvernek van replikája,pl James Bond,Walter PPk,Desert Eagle...Én Berettát vettem,9 mm-es,vagány dolog,szilveszterkor jelzőrakétákat lőttem vele fel,jó buli volt.És mielőtt valaki lepontozna:Teljesen hidegen hagy hogy mások kutyája esetleg fél a hangjától.Én meg a kutyáktól félek.
2023. márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%

3.-nál a pont!


Gázpisztoly. Ha nem akarsz fegyverformát, akkor karikás ostor.

2023. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Talán ne mászkálj arra a kutyáiddal.. és tartsd pórázon őket "engedély nélküli " fegyver helyett. Gondolom, vagyis remélem ez nem engedély nélküli, hanem nem engedélyköteles akart lenni. Mert a kérdésed úgy értelmezhető, hogy illegálisan akarsz fegyverhez jutni. Amúgy az megvan, hogy a póráz nélküli kutya dúvadnak számít, és kilőhető- törvényesen?
2023. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
6. Miért lenne az? Én a 4. vagyok. Csaptam már nyakon vicsorgó kutyát karikással. Olyat nyüszített, hogy csak na, és már iszkolt is el.
2023. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen pórázon viszem a kutyákat, viszont az a leírásból kimaradt, hogy erdő veszi körül a falut és az úton is rohangálnak már fényes nappal is. Nem bántani akarom őket csak szeretnék biztonságban kirándulni a nélkül, hogy a kutyáimat vagy engem kibelezzen egy anyakoca. Szimplán túrázni akarok nem pedig vadászni.

2023. márc. 5. 16:45
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves ötös!

Engedély nélkül tartható riasztó fegyverre gondoltam, ha éles kéne azt megoldanám a darkweben 😂

2023. márc. 5. 16:46
 9/18 polarbeer ***** válasza:
21%

Nem fog kibelezni egy anyakoca. Hidd el, jobban fél ő tőled, mint te tőle, a zajtól menekülnek. Érdemes hangosan beszélni a kutyákhoz, néha fütyörészni, énekelni. És ne zavarjon, hogy hülyének néznek, te épp kutyázol, és jól érzed magad, kész! :D


Ha meg tudod a disznók pontos útvonalát, azt általában eléggé tartják (főleg kismalacokkal), azt érdemes elkerülni.

2023. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
"Nem fog kibelezni egy anyakoca. Hidd el, jobban fél ő tőled, mint te tőle, a zajtól menekülnek." Hülyeség. Az anyák kifejezetten agresszívek.. Egyszerűen nem kéne szaporodási időszakban az erőben mászkálni ha nem muszáj.
2023. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!