Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarországon hol láthatok...

Magyarországon hol láthatok lajhárt és foghatom meg?

Figyelt kérdés
A lajhár a kedvenc állatom, szívesen megnéznék egyet élőben is, megfogni és megsimogatni. Hol van erre lehetőségem?

2023. márc. 27. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem foghatod meg.

Hogy melyik állatkertben van, azt meg google kereséssel megoldod.

2023. márc. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az fővárosi állatkertben van, de emlékeim szerint nem lehet megsimogatni.
2023. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nyíregyházán, Budapesten, Szegeden, Győrött és Veszprémben tuti van az állatkertben, szerintem Pécsett is. A fővárosiban egész közel van hozzád elkerítés nélkül az egyik melegházban, de gyanítom, hogy nem örülne, ha fogdosnád, ezt az állatkerti dolgozóktól kéne megkérdezni - bár sok hülye a szegény zsiráfokat is mindenféle gallyal eteti, szóval ha elég pofátlan vagy, megsimogathatod, bár nem lepődnék meg, ha cserébe odakapna egyet.
2023. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
A postákon elég sok dolgozik, látszik rajtuk, hogy már régen "fogták meg" őket, biztosan örülnének neki.
2023. márc. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Én a budapesti állatkertben simogattam; igaz, hogy hivatalosan nem szabad hozzájuk nyúlni, de hát ki tud nekik ellenállni?! Az egyik az ablakpárkányon gubbasztott, tökéletesen kézreeső helyen, és egyáltalán nem tiltakozott az orrnyereg-vakargatás ellen. Ha mégis megharapott volna, vállaltam volna a felelősséget, elvégre mekkora poén lenne már azzal beállítani a sürgősségire, hogy "kérek szépen tetanuszoltást, mert megharapott egy lajhár"? :D
2023. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Pécsen nincs lajhár.
2023. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne simogasd, főleg ha szereted - stresszeli.


Google alapján a Fővárosi Állatkertben van lajhár. Szerintem ott örökbe is tudsz fogadni egyet.


Tehát némi pénzért cserébe (amivel az ellátását támogatod) néha különleges infókat adnak róla. Ha esetleg nyugisabb példány, akkor talán hozzáérhetsz, de nem garantálom.

2023. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sehol nem érhet hozzá. Az örökbefogadás semmi ilyen előnnyel nem jár.
2023. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Egy ismerősöm baglyot fogadott örökbe, neki egyszer megengedték, hogy ráüljön a karjára a bagoly (persze madarászkesztyűvel), ezért említettem, hogy talááán lehet valami testközelibb élmény is :)
2023. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ez már több éve nincs így. A budapesti állatkertben a lajhárok korábban tényleg egy térben voltak a lajhárokkal, nem választotta el őket semmi. Viszont nem volt szabad hozzájuk érni, ami ki is volt írva, de a sok gyökér látogató így is fogdosta őket. Ezt végül az állatkert egy idő után megunta, és a pálmaházon belül áthelyezte a lajhárokat egy olyan helyre ahol a rács választja el a lajhárokat az emberektől.


Meg a másik kedvencem az volt, amikor a rája simogatónál ki volt írva hogy most nem szabad megsimogatni az elkerített részen lévő hím ráját, mert egy párzási próbálkozás során a nőstény megsebesítette. Erre a hülye emberek simogatják...

2023. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!