Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy átlagon felüli fizikummal...

Saitama98 kérdése:

Egy átlagon felüli fizikummal rendelkező, erős, termetes férfinek lenne esélye egy hím csimpánz ellen?

Figyelt kérdés

Átlagon felülit értem itt a 2 m feletti kigyúrt/nagydarab hegyomlásokra. Mint pl a

skót Stoltman fivérek, vagy hasonlók. Tudom, hogy egy csimpánz legalább másfélszer erősebb egy átlagos felnőtt férfinél, és a harapása is brutális, de vajon mit kezdene a csimpánz egy 2.20 centis 140 kilós izmos férfivel ha úgy érezné veszélyben az élete?



2023. máj. 22. 21:49
A kérdező szavazást indított:
Semmi esélye sem lenne.
Kevés esélye lenne.
Jelentős esélye lenne.
Biztosan győzne az ember.
Döntetlen
36 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs az embernél fegyver, semmi esélye sem lenne.

Sokkal erősebb (nem csak másfélszer), ahogy mondtad, nagyot tud harapni, vadállat.

Fegyverrel már azért igen, lenne pici esélye az embernek, főleg ha pl le tudja lőni, mielőtt a csimpánz a közelébe ér.

2023. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Puszta kézzel még egy boci ellen se lenne esélye nem hogy egy emberszabású ellen.
2023. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Lenne esélye egy olyannak aki jártas az önvédelemben. Vannak gyenge pontjai mind az embernek mind a csimpánznak. Aki tudja hogyan kell elragadni a nyakát, kirúgni a lábát satöbbi az nem engedi magát megharaptatni. Egy rádfutó csimpánzt felkészülve mellbe vagy fejbe rúgsz és nyakára taposol erővel ott a csimpinek vége.

Nyilván, való életbe nem így működik és szétcincál darabokra, de ne mondjuk semmi esélye sem lenne. Amíg nem tud megharapni nagyon is van, mivel okosabb és felkészültebb tudsz lenni egy majomnál.

2023. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

igen, a csimpánz valóban kétszer olyan erős, mint egy ember, de testsúlyarányosan.

namármost, egy csimpánz átlag 50-60 kiló... azért egy 140 kilós kredencnek legyen már esélye...

2023. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
1.01-es odds a csimpanzra
2023. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

3: "olyannak aki jártas az önvédelemben"

picit OFF, de nagyon sok önvédelemben jártas sem ér semmit a tudásával egy valódi szituációban, mivel a valóságban nincsenek begyakorolt mozdulatok, nincs "neked most ide kéne állnod, hogy válldobást csinálhassak", az egész teljesen véletlenszerű. Ezért is nem nagyon hiszek az önvédelmi sportokban, egy koreografált bemutató nem életszerű.

2023. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Ezeket a mutatványokat mindig az oktatáson látod. Én sem vagyok jártas önvédelemben de azt tudom aki ilyeneket oktat nem kell megkérnie az ellenfelét alljon ide vagy oda, hanem élesben nekitámadsz akkor is el tud bánni veled ha van hozzá elég lélekjelenléte és nem váratlanul éri.

Egy csimpánznál főleg így van ahogy írtam az csak egy állat sokkal kiszámíthatóbb mint egy ember.

Az is igaz, hogy egy csimpánz nem fog rádtámadni, elijesztheted, ha rád támad ártalmatlanná teheted anélkül, hogy karatemester lennél .

Nagyon ritka a csimpánztámadás a szakképzett gondozók tudják kezelni az agresszív csimpánzt anélkül, hogy verekedni kell velük. Szóval a kérdés eleve hülyeség

2023. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

#4:

"azért egy 140 kilós kredencnek legyen már esélye..."

Az a probléma, hogy halvány lila gőzötök nincs arról, milyen gyorsan mozog egy csimpánz, és vele szemben milyen gyorsan egy általad istenített "Schwarzenegger-klón". Egy csimpánznak még a fájdalomküszöbje is teljesen más, ha egy kifejlett példányt teljes erőből fejbeversz egy ásóval, azt kb. meg se fogja érezni, hidd csak el. Ezt ne úgy képzeljétek már el, mint egy gyökér Amerikai filmet, amiben olyat látsz, hogy a Dvéjndzsonzon bepancsol egy T-Rex arcába meg hasonló töketlen baromságok.

2023. máj. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
74%
Szerintem nem.
2023. máj. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esélye se lenne a csimpánz ellen.
2023. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!