Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vadállatok miért félnek az...

A vadállatok miért félnek az emberektől?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy a kutya ugatás elijesztheti a ragadozókat, mert a ragadozó nem a kutyától hanem attól fél hogy az embert odavonzza a hang. Alapesetben egy fegyver nélküli embernek esélye sincs egy farkas, nagymacska vagy medve ellen. Persze ha fegyver is van kéznél akkor más a helyzet, de az állat honnan tudja hogy lesz-e fegyver az embernél ha odamegy?

Vagy ez már az évezredek alatt kialakult ösztön az állatoknál?



júl. 27. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaugatás nem feltétlenül ijeszti el a ragadozókat.

Erdélyben pl az utóbbi években nem ritka eset volt, hogy a farkasok kutyákra vadásztak.

A vadállatok is tanulnak, és kölyökként többségük azt tanulja meg, hogy az embert kerülje el. Ez nem feltétlenül félelem, mert a medve nem biztos, hogy fél, de óvatos.

Még egy ragadozó is lehet vesztese a vadászatnak, ha megsérül, és olyan esetek miatt lettek paradox módon emberevő tigrisek, oroszlánok, amelyek képtelenek volték elejteni a gyors, jó érzékszervvel rendelkező vadakat, ami a természetes zsákmányuk volt, de rájöttek, hogy az ember sokkal lassabb, rosszak az érzékszervei, és az éhség felül írta a régi tanításokat (mert alapvetően a tigris, oroszlán sem vadászik emberre)

júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állat nem azt tudja, hogy az embernél van-e fegyver, hanem hogy az ember veszélyes. Te sem mérlegelgetnél, ha találkoznál egy nagymacskával vagy egy medvével, hogy most vajon támadó kedvében van-e, tudod, hogy veszélyes, ezért ha teheted, elkerülöd.
júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Székelyföldön nagyon sok a medve, és nemigazán félnek az embertől.
júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es!

De honnan tudja az állat hogy az ember veszélyes? Főleg a fiatalabb egyedek.

júl. 27. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4# Részben ösztön, a fiatalabbaknál különösen automatikus az óvatosság, mert olyankor még sérülékenyek, olyan természetes ellenségük is lehet, ami akkor már nem bír el velük, amikor felnőttek. Az a fiatal állat, amelyik nem elég óvatos, egész egyszerűen kisebb valószínűséggel éri meg a felnőttkort, azt, hogy szaporodhasson és továbbadhassa a génjeit. Vagyis természetes szelekcióval egy potenciálisan veszélyes környezetben rögzül az óvatosságot előmozdító genetikai hajlam. Másfelől utódgondozó szülőnél az anyaállat is tanítja a kölyköket, akár a saját viselkedésével is.
júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%

"De honnan tudja az állat hogy az ember veszélyes?"

Nem tudja. De minden ismeretlentől fél, mint ahogy az ember is.

júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagyok (azaz magasak, hála a két lábon járásnak) vagyunk, illetve ránézésből látni lehet, hogy ragadozók vagyunk (előre néző szemek, magabiztosabb testbeszéd, gondolom szag is)


Egy ragadozó mindig mérlegel, hogy az adott állatot megéri-e megkörnyékezni. Ragadozókkal jellemzően nem foglalkoznak, túl nagy a potenciális sérülésveszély, nem éri meg.

júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!