Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha bizonyos állatokat nem...

Ha bizonyos állatokat nem lőnének ki állománygyérítés címén, akkor mi történne?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha betiltanák a csapdázást, a vadászatot úgy egyáltalán és nem foglalkozna senki többé az őzekkel, vaddisznókkal, rókákkal stb. csak hagynánk őket, akkor annak milyen hatásai lennének ránk nézve?

jún. 3. 10:56
1 2 3
 1/26 Thunderfairy ***** válasza:
89%
Túlzottan elszaporodnának. Egy idő után a városokba és falvakba is bemennének élelem után kutatva.
jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Az első jót ír a többi ok hogy a meglevő állatállomány silányabb lenne a kevés élelem miatt. Nem mindegy hogy pl 2 hold területű erdőben 10 őz van vagy 110. Az élelem mennyisége ugyanannyi csak 10 x annyian vannak rá.


Megennék a vetést az utakon több lenne a baleset mert az állatok vándorolnának élelem után a közúti balesetek az emberekre is hatással vannak illetve lennének.


Főleg azok a vadak akiknek nincs természetes ellensége mert a szarvasokat levadásznák pl. a rókák főleg ha csapatban mozognának. A vaddisznók bemennének a kertekbe meg mindenhová ahová bejutnak jelentős anyagi kárt okozva.

jún. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az erdő növényzetét is jobban lepusztítanák, facsemetéket stb. Tehát nem csak anyagi kárt és veszélyt okoznának, hanem környezeti kárt is. Nem tudom, mennyi idő alatt és hogyan alakulna ki egyensúly.
jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Mivel a ragadozók már ki lettek irtva, ezért elszaporodnának.
jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Szarvasokat mióta vadásszák le a rókák? Még az őzet is maximum gida korában tudja, ráadásul nem falkaállat.

Azért durva miket lehet itt a Gyakorin olvasni.

jún. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

A nagyvadak már mostanra is erősen túlszaporodtak. Mivel a vadászoknak már gyakorlatilag nem nagyon kell vadkárt fizetni, csak abban az esetben, ha bekerített területre mennek a vadak...

Innentől meg a vadászoknak szinte ingyen van a vadtenyésztés, miért ne hagynák őket dupla számban, mint amennyit a területek el tudnak tartani.

A rendszerváltás előtti évtizedben 300 E nagyvad volt, a 2000 utáni évtizedben 500 E, jelenleg 850 E. És ezek jobb híján betörnek a mezőgazdasági területekre, lakott területekre, kertekbe.

A valós vadkároknak csak töredékét fizetik a társaságok biztosítói, az autókban esett vadkárt már egyáltalán nem kell fizetniük. Gyakorlatilag minimális összegből rengeteg vadat tudnak előállítani, aztán lelőni, ill. jó pénzért lelövetni fizető vadászokkal. Minden jogszabály a vadászokat védi, nem a kárt elszenvedőket, akiknek a vadászatból semmi hasznuk nincs. Mivel a jogalkotók jelentős része maga is vadászik... És ők persze úrvadászok, nem fognak kijárni a vadat etetni, hajtani, stb., hanem csak a vadászatokon kiállnak lőni.

[link]

jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
eleinte káosz és pusztítás, megennének mindent, amit találnak, településeken is. Aztán egy idő után kialakulna valami egyensúly, ha az emberek kibírnák és nem avatkoznának megint bele. De mivel az ember nem szokott tudni megülni a seggén, ezért akiknek a kertjében legelnek, ott le lesznek puffantva. Tehát mégiscsak az ember fogja szabályozni a mennyiségüket, nem a természet.
jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Az előző hozzászólásokban jókat írnak, ezeket én kiegészíteném a betegségekkel: sűrűbb állomány esetén, különösen ha a táplálékhiány stb. miatt még le is gyengülnek, a betegségek is jobban tudnak terjedni.
jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, akkor miért bántják ennyire egyesek a vadászokat, hogy kilövik az állomány egy részét, hiszen értünk teszik. És lehet mondani, hogy meg kell hagyni ezt a munkát a hivatásosoknak, de ez a hobbivadászok nélkül nem menne, mivel azokból van 70 ezer kb., hivatásosból meg 3 ezer. Szóval a munka java részét az "úrhatnám" vadászok végzik el.
jún. 3. 16:44
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
9. Mit nem értesz? A hatos elmondta azt is.
jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Bizonyos családi kedvencek megtámadták, esetlegesen szétmarcangolták családok egyik/adott gyermekét - olvastam ilyen és hasonló történeteket angol...

Ezek a kutyák általában nem alaszkai malamutok, vagy nem leonbergik voltak, sem nem keeshond-ok. Vagy pásztor, vagy őrző-védő fajták egy-egy egyede. Lehet azt boncolgatni, hogy biztosan volt valami (vagy többes számban voltak valamik) a háttérben, hogy ez megtörtént,...

Bizonyos macskák számára bizonyos vegán diéta kielégítő lehet. Egyetértesz?

Nagyon átfogó és részletes review cikk a témában (kutyák is szerepelnek benne): Konkrét példa: És még rengeteg ilyen van, személyesen is ismerek olyan macskatartót, aki vegán diétán (egészen pontosan Benevo tápon) tartja kedvencét, és állatorvosi papírokkal tudja...

Annak mi az oka hogy bizonyos állatok betegségeket terjesztenek? Köze van az életmódjukhoz ennek, hogy valamelyek csatornákban élnek, mindent összejárkálnak, stb?

A rágcsálókra gondolok, például a patkányokra, egerekre. A macskák csak akkor veszélyesek ha mélyen a húsodba karmolnak, de a kutyaharapás sem veszélytelen. Meg ott vannak a szúnyogok, ők hordozhatják a maláriát például. Kizárólag csak azok lehetnek az okok, amiket...

Nagy hír most, hogy kipusztult egy bizonyos orrszarvú fajta. Ilyen eljárással megmenthető lett volna a faj?

A hírek azt mondják, hogy az utolsó hím egyed kipusztult, viszont még van 2 nőstény. Az ész azt diktálja, hogy garantáltan kihal reprodukció hiányában a faj. De mi lett volna, ha az utolsó hím elpusztulásakor minél rövidebb idő alatt valamilyen műtéttel...

Miért vágják "vissza" bizonyos fajta kutyusok füleit? Ez nem állatkínzás?

Volt, aki azzal érvekt, hogy ha nem vàgnàk vissza, akkor nem hallana ùgy a kutyus. Ez igaz?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!