Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehetne farkast nevelni...

Hogyan lehetne farkast nevelni? Többi lent

Figyelt kérdés
Most volt a híradóban két farkas. És olyan nyugodtak voltak simogatták őket. Szépen jöttek pórázon meg minden. Én meg nagyon rég óta szeretem a farkasokat olyan gyönyörűek. Vajon van rá lehetőség, hogy civil ember kapjon farkas kölyköt?
2010. nov. 25. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá lehetőség, törvény tiltja.
2010. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tigris és más vadállat is tud pórázon menni, de ellenőrzött körülmények között és szakképzett gondozó mellett. Na emiatt a két tényező miatt nem kaphat "civil" farkast. Ha akarsz egyet, akkor menj állatkertbe, és ott, mint hozzáértő, lesz lehetőséged foglalkozni velük.
2010. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tudod a farkasból származik a kutya, ezért lehet, h szelíd.

Annó az emberek rájöttek, h a farkas ugyan úgy falkában/csoportban dolgozik, mint az ember. Ezért az emberek saját maguk védelme érdekében kaját dobtak a farkasokhoz, így a farkas ott maradt, és vigyázott a gazdájára. A szelíd farkasoknak szelídebb kölykük lett, majd azok egyre jobban nemesítve lettek...

Szerintem vegyél farkaskutyát, mert az hasonlít a farkasra, és nem kell félni, h törvényes e(nem tudom, h farkast tartani törvényes e).

Csak "segítség" ként írtam le azt a kutyás sztorit.

Remélem segítettem.

link: [link]


[link]

2010. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Huskym már van. Csak úgy eljátszottam a gondolattal :) De akkor nem lehet sajnos. Kár. Pedig nagyon gyönyörűek voltak.
2010. nov. 25. 19:14
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Basszus azért tartani farkast mert gyönyörű??? Ez most komoly?

Tanulj etológiát és akkor megérted a felháborodásomat.

A farkas egyáltalán nem kooperatív állat. Egyáltalán nem úgy kell nevelni, mint egy kutyát és ugyanazokat sem lehet tőle elvárni. Valamint egy farkasnál sosem lehet elfelejteni h ő vadállat. Nagyon sok generációnak (és fogságban tartásnak) kell eltelnie, h elkezdjenek hasonlóan viszonyulni az emberhez, mint a legkevésbé együttműködő fajták (pl. basenji). Már a farkas hibridek is kezelhetetlenebbek mint egy kutya. Ők nem házikedvencek.


(a média káros hatásai.... :o( )

2010. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a legszebb állatnak tartom a farkast. Gyönyörű poszterem van az erdei fák közt átszűrődő fényben üvöltő falkáról. Neked is be kell érni ennyivel.
2010. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hál' isten nem igazán van rá lehetőség, hogy civil kapjon ilyet. De, te ugye nem is akarsz farkast otthonra?

Amúgy ideig-óráig képesek azokra a produkciókra, amiket említettél. Szóval az szinte kamu, amit ott láttál, nem ilyen egyszerű és rózsaszín farkasokkal élni. Nem akarnak neked megfelelni. Semmi motivációjuk nincs erre. Öntörvényűek. Nem tudnád úgy tartani őket, mint a kutyát. Satöbbi. Érdeklődj a gondozóknál, majd ők elmondják ezeket maguk :)

2010. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem olyan mint egy kutya és nem is úgy tartottam volna. Hanem egy szép nagy terepen megadni neki a szükségleteit, de azért úgy meg is hozzám legyen szokva. Tehát ha bemennék megsimogatni, vagy csak úgy akkor azért ne tépjen szép.
2010. nov. 27. 19:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a huskynál. Vagy foglalkozz ezzel, specializálódj rá, akkor lehetsz farkasok közelében. De ajánlom figyelmedbe, amit a többiek írtak. Van olyan állat, aminél ez egyszerűen nem megy. A fácán is olyan, hogy csak akkor szelídítheted meg valamennyire, ha te kelteted ki, de ha már kikelés után kapod meg, akármilyen kicsi is, vad lesz.
2010. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Nem éri meg. vagy valóban, szenteld magad erre a szakmára.

Isten megsegít, ha magdat is megsegíted, ki tudja. :)

2010. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!