Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek igaz hogy a város...

Szerintetek igaz hogy a város széleken meg a falu erdőiben vannak farkasok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 21:36
1 2
 1/14 Platypus ***** válasza:
100%
Csak kóbor kutyák. A farkas nagyon ritka állat, Aggteleken és Zemplénben él pár állat, de olyan ritkák és félénkek, hogy a kutatók is inkább csak a nyomaikkal találkoznak.
2010. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tinker Bell ***** válasza:
100%
Farkasok nem, de rókák vannak! Többször is volt szerencsém találkozni velük.
2010. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nádi farkas esetleg. Más néven aranysakál. [link]
2010. dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
71%

Ha a román határhoz közel laksz. Közel:(mondjuk Debrecen)

Akkor lehet de nem hiszem.

2010. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem. BUÉK;
2011. jan. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
nem maximum rókák koborkutyák lehetnek farkasok erdélybe meg debrecen erdőibe van csak meg vadasparkba nemzeti parkba fajta fen maradása
2011. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vadőr vagyok napi 24 órából amjdnem 18-at erdőben vagyok és még soah nem láttam Magyarországon farkast csak állakertben
2011. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Igen, vannak farkasok, de nem az ország egész területén!

Az tény, hogy Baranyában és Somogyban egyre gyakrabban lehet a nádifarkast (más nevén aranysakál) megfigyelni. Falkában járnak és vadásznak, ezért károkat okoznak a vadállományban és a legelő nyájakban is.

De emberként nem kell tőlük félni, emiatt senki ne mondjon le a kirándulásról. Inkább a természetben fordulnak elő, mint a városszéleken.

2011. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
debreceni vagyok, itt nincsenek, pedig a város szélén lakom :D vagyis még nem találkoztam velük.
2011. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

sok újságcikk jelent meg erről az utóbbi fél évben, de az összes megkérdezett hozzáértő azt a választ adta, hogy állandóan itt lévő farkas nincs. az északi középhegység erdeibe lejöhetnek az északi kárpátokból télen, de nagyon félénkek és messziről kerülik az embereket.

én magam is a bükkben lakom és régen rendszeresen jártunk túrázni, de gyíkokon kívül még semmilyen állatot nem láttam. az pedig erős gyanút kelt bennem, hogy ha nincs zsákmány, akkor farkas sem nagyon van.

2011. jan. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!