Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Földigilisztát hogy ápoljak?

Földigilisztát hogy ápoljak?

Figyelt kérdés

télapó után,amikor már volt hó találtam gilisztákat és gondoltam ,hogy megmentek egyet a fagyhaláltól.


beföttesüvegben tartom tetővel,este szellöztetem és néha kicserélem a földjét...kéne még vmi gondoskodás?

és most elég vizes a föld amit tettem neki és egy kicsit megpuffadt vagy nem tudom de nem ojan fürge mint volt. (pedig eddig se tudtam neki szárazföldet tenni...)

minden tippet szeretettel várok:D


2011. jan. 30. 16:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Puszilgasd és adj rá zoknit! :-)
2011. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
Ez valami vicc?Gondolom igen és azért vigyorogsz utolsó mondatod végén.
2011. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%

vágd ketté, és akkor 2 kukacod lesz.

életbe marad mind a 2 fele. komolyan

2011. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
A Vészhelyzet egyik részében volt hasonló eset, de már nem emlékszem, hogy mi lett a vége. Mindenesetre azonnal hívd ki az állatorvost! :)
2011. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

off: kis pontosítás: csak az a fele marad életben, amelyiken a feje van.


on: ne vizezd a földjüket, mert megfulladnak! Adjál nekik száraz leveleket, azokat lehúzzák majd a föld alá, és megeszik

2011. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

nem vicc:van. és azota él...

csak most jó ötletnek tünt adni neki almát vagy valamit de nem hiszem h azzal tud valamit kezdeni...de a zokinit átgondolom:D

majd akkor száritok neki levelet mert most minden vizes(mint a föld az udvaon)

nekem tetszik egyben sztem nem szedem szét:D

azért köszi mindenkinek:D

2011. jan. 30. 16:40
 7/24 Platypus ***** válasza:
Szükséged lesz egy adag falevélre, az a fő táplálékuk. Csinálhatsz neki olyan dizájnos lakhelyet, hogy leveleket, homokot, kerti földet és virágföldet rétegzel egymásra szép szabályosan. A tetejére rakod a gilisztát, befeded falevelekkel, és nedvesen, de nem vizesen tartod. Szépen meg lehet majd figyelni, ahogy a giliszta átrendezi a rétegeket.
2011. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kiskoromban egyszer megpróbáltam földigilisztát tartani, de nem jött össze :( Nem tudom mi ezen a vicces, lehet hogy ha összefutok eggyel valami lehangolóbb helyen, majd kipróbálom újra az itteni tippek alapján :)

(azért lehangolóbb helyen, mert egy jó helyen élő boldog földigilisztát nem szaktanék el a jó kis helytől :)) )

2011. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

:D

igen,eddig engem is ilyenek tartottak vissza de ő pont elég reménytelen helyen volt ahhoz hogy kiszakitsam onnan (ugy kell elképzelni hogy vagy 10 giliszta hevert a nagy hóban ami ilyen jegesre volt keményedve...)

2011. jan. 30. 20:37
 10/24 anonim ***** válasza:

[link]


vigyázz rá, abba a nedves földbe nehogy náthás legyen,mert éjjel nem tudsz aludni a prüsszögéstől.

csak viccelek

2011. jan. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!