Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen feltételek kellenek az...

Milyen feltételek kellenek az európai szürkefarkas tartásához, ha felnőtt koromban ezzel a fajjal akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés

-Milyen engedélyek kellenek hozzá, ezeket hogy lehet beszerezni?

-Mekkora terület van előírva eme farkas (Canis lupus) tartásához?

-Hogyan léphetek majd kapcsolatba a hazai, vagy külföldi farkastenyésztőkkel?

-Mennyibe kerül tartása, illetve maga a farkaskölyök?

-Feltétlenül etológusnak kell tanulnom, ha európai szürkefarkast akarok tartani?

Kérlek titeket, hogy csak az válaszoljon, aki ért hozzá!


2011. febr. 7. 19:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az illetékes nemzeti park, illetve önkormányzat, és persze a szomszédok engedélye szükséges hozzá.

A feltételeket a nemzeti parktól kérdezd.

Farkast nem tenyésztenek. Fokozottan védett, így igen ritka, hogy egyáltalán magánszemélynél engedélyezik a tatást - illene tudnod, ha már farkast akarsz!

Légy gazdag. Ha farkast akarsz tartani, nem engedheted meg magadnak (a hatóság meg főleg nem fogja), hogy pénzügyileg ne légy stabil.

Nem, annak tanulsz, aminek akarsz. Pénzed legyen, és ismerőseid megfelelő helyen.

2011. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Elnézést, tudom, hogy még tudatlan vagyok, de múltkor láttam egy videót, melyben egy férfi a farkasfalkának dobta be az elütött őzet. Beszélt róluk, ilyenek. Tudom, hogy nagyon ritka ez a faj, de én tényleg komolyan szeretnék foglalkozni velük, ha nem is úgy tűnik a leírásomból. Köszönöm a válaszodat.
2011. febr. 7. 19:20
 3/23 anonim ***** válasza:

Különösebben nem értek hozzájuk, de abban 100%-ig biztos lehetsz, hogy ha tényleg komolyan gondolod, az egyes számot : "farkaskölyköt" "szürkefarkast" azzal a lendülettel elfelejtheted, ahogy eszedbe jutott.

1 farkas nem farakas, nem lehet egyedül tartani. Semmilyen egészséges viselkedésformát nem mutat úgy!

6-8 egyed kéne egy minimális falkához.


Addig is nézd az Animal planet-en az Élet a farkasok között, és az Élet a farkasemberrel műsort. Sokat lehet tanulni belőle. :)

2011. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot! Egyébként mekkora tétel egy farkaskölyök? Gondolom, hogy milliós számokban kell gondolkozni.
2011. febr. 7. 19:35
 5/23 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom, de szerintem ha lemész egy vadasparkba, ebben is, és sokminden másban is tudnak neked hasznos dolgokat mondani. Ráadásul első kézből kapod az infót, náluk hozzáértőbbet nehezen találnál.
2011. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:

Ha komolyan szeretnél vele törvényesen foglalkozni akkor igen! A milliós kategória! (A hely stb kialakításra)


Törvényesen olyan 250 ezer felett vannak a farkasok árai!



Ha megvannak a megfelelő ismerősök akkor a 200 ezer körül már tudsz szerezni! Olasz barátainktól!

2011. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Komolyan? Ez igazán jó hír. Nagyon köszönöm. Egyébként majd szeretnék nyári munkára menni vadasparkba, ahol figyelemmel követhetem a farkasok életét, gondozását. Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 7. 20:34
 8/23 Platypus ***** válasza:
A farkaskölykök beszerzése lesz még a legegyszerűbb része a dolognak. Ugyanis majdnem annyira szapora állatok, mint a kutyák. A vadasparkokban fogamzásgátlást kell alkalmazni, mert amúgy nem tudnának mint kezdeni a sok kisfarkassal. A természetbe kiengedni nem lehet őket, farkastartásra alkalmas személy meg nagyon kevés van. Ha tényleg komolyan gondolod, és egyszer meglesz rá az a pár millió forintod, kész vagy a házi vadasparkoddal, megvan minden engedélyed, akkor körbenézhetsz itthon is, hátha lehoznak valahol a kedvedért egy almot. A Farkaslesen című filmben látható kísérlethez például Horkai Zoltán adta a kisfarkasokat. Érdemes lenne felvenni vele a kapcsolatot, ő biztosan ismeri a farkastartás összes problémáját.
2011. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Horkai Zoltánt már én is "kiszemeltem". A pénzt pedig össze fogom gyűjteni rá, nyári munka, ilyenek az alap, aztán jöhet a rendes munka és a többi pénzforrás. Még egyszer köszönöm a segítségeket!
2011. febr. 8. 14:09
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
nemakarszte szürkefarkast ugye!
2011. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!