Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hova kell bejelenteni, ha...

Hova kell bejelenteni, ha valaki otthon, olyan állatokat tart, mint pl. : vaddisznó, szarvas, őzike stb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Inkább sehova, mert jön a karhatalom és dirdurr elviszi őket.


Vagy alapíts egy vadasparkot.

2011. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a sorrend: előbb kell bejelenteni, engedély(eke)t kérni és utána lehet tartani, ha már tart az ember, jobb nem bejelenteni, mert csúnyán mebüntethetnek, mivel az ország vadállománya az állam tulajdona.
2011. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szomszédnak nagyon régen volt egy őzikéje. Hű de rühelltem őket, én is akartam, és nem lehetett...
2011. ápr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 slacika válasza:
61%
A jegyzőnek,az önkormányzatnak,szerintem még a megyei Tisztiorvosi szolgálatnak,és még lehet h az állatorvosnak is.helo
2011. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Javaslataim:

1. Ha csak tervezed a tartásukat: add be a kérelmet bármelyik hatósághoz, mondjuk a tűzoltósághoz, vagy az új kormányhivatali ablakba, vagy az önkormányzathoz 8 napon belül át kell helyezniük a hatáskörrel rendelkező engedélyező hatóságnak a kérelmet, azok megindítják az eljárást. Bekérik az eljárás díját, a hiányzó dokumentumokat, a levélből megtudod melyik az eljáró engedélyező hatóság, és melyik jogszabály alapján folytatja le az eljárást. A jogszabályt elolvasod a www.magyarorszag.hu oldalon(kikeresed a jogszabálykeresőben). A jogszabályból kiderül, hogy tarthatod-e egyáltalán, rendelkezel-e a tartás feltételeivel, mondjuk 150 méter hosszú futtatóval, ha nem, akkor ne fizesd be az eljárási díjat, vond vissza a kérelmet, mert az engedélyezési eljárás végén el fogják utasítani a kérelmedet.

2 Nálad röfögnek a vaddisznók már az udvaron. Érdeklődj a vadásztársaságnál, hogy mit javasolnak. De ez neccesebb, mert bejelenthetik a hatáskörrel rendelkező hatóságnal, hogy illetéktelenül tartod...

3 A szomszéd udvarban bőgnek a szarvasok, és Téged zavar. Tegyél panaszt bármelyik hatóságnál, szintén ki kell deríteniük, hogy melyik az eljáró hatóság, és 8 napon belül átküldik. Akár be is viheted a panaszlevelet a legközelebbi hivatalba, önkormányzathoz, de ha e-mail-ben küldöd meg, akkor is kivizsgálják az ügyet.

2011. ápr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi bajod van ha valaki otthon vadállatot tart?
2011. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!