Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szarvas/vaddisznó támadás...

Szarvas/vaddisznó támadás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Már úgy értem, ha még nem bántott, de úgy látom, hogy szándékában áll.

Nem, nem vagyok vadász, nem akarom hergelni az állatokat, viszont sokat járok erdős helyekre kirándulni/fotózni, ezért kérdezem.

Mit kell tenni, ha látom, hogy támad az állat?


L19


2011. ápr. 11. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Zala megyéban voltak ilyen sztoriaink.


Engem egyszer egy bika pécézett ki egy tehéncsordában, hát akkor elfutottam olyan 200-al :) Nem igazán gondolkodtam hogy mit kéne csinálni. Szerencsére csak pár métert jött utánam, és meg berohantam a fák közé, hogy elbújjak.


A barátomnak meg bringázás közben jött át az úton egy szavas csorda, éjjel. Hát ő mikor meglátta, így konkrétan megfordult 180 fokot és ezerrel biciklizett visszafelé :)


Szerintem az első reakciód, hogy lemerevedsz, aztán ha elindul feléd, akkor az adrenalinod felszökik és futni fogsz, tökmindegy, hogy mit kéne csinálnod :)

2011. ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ehh, pont Zalában sokat vagyok... :S :DD
2011. ápr. 11. 18:28
 3/21 anonim ***** válasza:
Itt vannak elvileg tanácsok, hogy mit hogyan kell ilyenkor...de ha elindul feléd egy nagy szarvas, szerintem kivétel nélkül mindenki elkezd rohanni, nem is gondolkozol...xd
2011. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne menjél tehéncsorda közelébe ha menstruálsz, szeritnem azt szagolta ki nálam, vagy egyszerűen csak azt vette észre, hogy csaj vagyok, nem tudom, de a haveromat nem bántotta, csak felém indult meg, persze aztán ő is rohant utánam :)
2011. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Még mondjuk az is para ha csak egy szarvas csorda messzebb dübörög melletted, én hallottam olyat, bent az erdőben egy tisztásnál, messziről látszottak csak, de jó nagy hangjuk van. Tiszta földrengés. Mondtam is a többieknek hogy húzzunk már innen, én azért eléggé be tudok parázni ilyenkor. Jó persze ha nem vesz észre, meg csak messziről fotózod, akkor nincs semmi.


Még ott az erdőben más nem is volt, csak gombák, meg valami piros dzsuva növény, amit a többiek lefotóztak.


De van ott egy erdész is, aki ugye minden nap körbesétál, ha ő még él akkor olyan nagyon nincs mitől tartani :)


Ez így Csödén volt konkrétan, meg úgy azon a részen bringázgattunk is sokat, meg mászkáltunk abban a kis erdőben.

2011. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem pont allatokat akarsz fotozni akkor csinalj zajt: cspkodd az agakat,futyolj, stb.

Ha pedig allatot akarsz fotozni es az megtamad akkor futas, vagy fel egy fara. Mondjuk volt akinek sikerult elhesegetni farkasokat ugy hogy kovekkel dobalta oket, de ez csak akor sikeres ha nem tul ehesek, vagy akkor se.

2011. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Nekem is volt egy esetem, (Zalában lakom :) Erdőben csapáson haladtam épp, mikor előttem úgy 10 méterre a bozótban kiszúrtam egy vaddisznót, persze ő már korábban kiszúrhatott mer marhára bámult. Nem tudom hogy nőstény volt e vagy hím, sajna gyerek fejjel ezt nem nagyon nézegettem, kapásból az ugrott be, ha vannak kicsinyei akkor most halott vagyok. Általában a vaddisznó nem támad emberre, kivéve ha a kicsinyeit védi, de akkor bizony komoly probléma kerekedhet belőle.

Mindenesetre nem kezdtem el futni, gondoltam olyan mint a kutya, ha megérzi hogy parázol utánad megy, u hogy hátra arc, azt szép normál tempóban, odébbálltam. Szerencsére nem követett vagy ilyenek, de a pulzusom az volt vagy 200.


Őzzel is találkoztam már, de az gyáva nyúl, még akkor is ha védi a kicsinyét inkább elfut. Bár mondjuk bak lehet megkergetne azt látod nem tudom.


A róka meg kerüli az embert, eddig a legközelebb amit láttam volt vagy 50 méterre, mikor átsunnyogott az úton előttem.(kivéve ha veszett, akkor esetleg agresszív :S)


Más nagyon nálunk nincs is.


22F

2011. ápr. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%
Ha a kicsinyeit vedi akkor nem fog messze eltavolodni toluk szova szerintem futas. Hatat forditani egy vadnak olyan mintha bekotned a szemed mielott elut a villamos, viszont ha a szemebe nezel azt tamadasnak veszi. Szoval en inkabb eloldalognek kozben fel szemmel ot figyelve oszt ha megindul felem akkor sprint
2011. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Nemszabad elfutni,met azzal mégjobban hergeled.Inkább álj meg egyhelyben és ne mozdulj meg,vagy pedig nagyon lassan menj visszafelé.
2011. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
93%

lődd le, hozd el, én meg megfőzöm aztán ha jól nézel ki még vacsorázni is meghívlak :D

21/F

2011. ápr. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!