Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Galambra lőni szabad légpuskával?

Galambra lőni szabad légpuskával?

Figyelt kérdés
Elvileg kártevő meg nem védett, és betegségeket terjeszt. Szóval ha zavar, hogy összesz*rja a házam, lelőhetem?
2011. máj. 1. 18:09
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
38%
Ha büntetik, akkor is csinálja mindenki. Te is boldogan folytathatod :D
2011. máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
35%
Szörnyű,hogy ilyen egyáltalán megfordul a fejedben.Ő is érző lény!Rád sem lövöldöznek ha valami olyat csinálsz már pedig biztos nem vagy tökéletes!Azért ezt jelenteném az állatvédőknek.
2011. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 gfero ***** válasza:
69%
a macska se védet ha átjön az udvaromba lelőhetem?.miért kártevő?mert neked nem tetszik?betegséget csak akkor terjeszt ha megfogod az ürüléket és mosatlan kézzel állsz neki enni de is csak ritka esetben.másképpen nem tud megfertőzni.senkinek nincs joga lelőni egy állatot mert neki nem tetszik.
2011. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Azért kártevő mert savas az ürüléke és szétmarja az épületeket. Ha megszárad, akkor pedig porként száll a levegőben (a tollaival együtt) betegségeket terjesztve. Tehát nem kell ahhoz hozzáérni, hogy megbetegítsen, tönkreteszi a környezetet így is.
2011. máj. 1. 19:08
 5/33 A kérdező kommentje:
Ja és nem az állatvédő szöveg érdekel, hanem hogy megbüntethetnek-e érte, ha megteszem. Jelzem, idáig nem csináltam, feljelentgetni ezért felesleges.
2011. máj. 1. 19:09
 6/33 anonim ***** válasza:
82%

Jól mondja a kérdező, kártevők és betegségeket terjesztenek.

Nyugodtan lődd őket, nem fognak megbüntetni, mivel semmilyen váédelem alá nem esnek. Légpuskához pedig nem kell engedély, szóval még azért sem büntethetnek meg. Igaz, az a mennyiség, amit le tudsz lőni csak csepp a tengerben, de ha ettől megtanulják, hogy kerüljék a házadat, akkor hajrá, ja és alap, hogy ha már lelövöd, a dögöt dobd be egy kukába. Egyébként ha panelban laksz, akkor javaslom nézz fel a panel tetejére is, garantáltan fogsz találni fészkeket, ezeket pusztítsd el, és próbáld meg megakadályozni, hogy ne is fészkelhessenek újra, ezzel is akadályozva egy kicsit őket.

Én a helyedben egyedül a rosszakaró szomszédoktól tartanék, akik esetleg kihivják rád a rendőröket, mert lövöldözöl.

2011. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

Ha megoldható, tegyél kis tüskéket a párkányokra, és akkor nem mennek oda, ha lelősz egyet, attól még a többi odaszállhat, tehát reggeltől estig lövöldözhetnéd őket, nem sokra mennél.

Egyébként van egy másik faj is ami hihetetlenül kártékony, tönkretesz mindent ami körülötte van, és betegségeket is hordoz, ez pedig az ember

2011. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
45%

Kérdés miért lövöd? Azért mert kártevők és tönkre teszik a "birtokodat" vagy mert élvezed. Ha élvezed akkor gyorsan fejezd be, a kisállatok kínzása, meggyilkolása komoly tünet és orvoshoz kell vele fordulni.

Én is utálom a galambokat amúgy.

2011. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
69%
szerintem vegyél egy ragadozó madár alakú formát mint a bagoly vagy ölyv(ami itthon is honos) rakd ki és nem fognak odaszállni....ültetvényeknél láttam szerintem a nálad is befog válni...:) és jóval olcsobb mint egy légpuska...és nem is teszel kárt bennük és neked se fognak gondot okzni
2011. máj. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Platypus ***** válasza:
80%
Ha te nekiállsz lakott területen galambra lövöldözni, még szép, hogy megbüntetnek. A galambot lőhetik a hivatásos vadászok, neked lehet légpuskád, de a kettő még nem jelenti azt, hogy nekiállhatsz a házadnál lövöldözni. Vannak jól bevált módszerek galambriasztásra, pl. egy madzagra kötött nejlonzacskó is igen hatásos. A hirtelen zajokat se viselik valami jól. Ha a szomszédságodban valaki eteti őket, akkor jól le kell üvölteni a haját.
2011. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!