Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mitől kelt ekkora csodálatot...

Mitől kelt ekkora csodálatot egy cselőpók?

Figyelt kérdés
olvastam pár vele kapcsolatos kérdést és sokan annyira csodálkoztak h valaki fogott egyet. pedig ahol nincs beépítve a talaj ott gyakorlatilag bárhol meg lehet találni. a másik meg h itt különféle technikákat írogatnak arról h hogyan fogják ki. írtak olyat h belevilágítottak tükörrel, meg különféle módszereket, amikor egyszerűen csak elég leengedni egy hoszabb fűszálat.
2011. máj. 6. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok, de miért olyan nagy dolog ez a cselőpók? ritka MO-n vagy miért?

Most hallok először erről:/

2011. máj. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha 8-éves vagy csodálatos.Nekem erre ment rá az első 8 évem:) Később ez már nem keltett bennem csodálatot.Amúgy én kátránydarabbal fogtam cérnával.
2011. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az a cselőpók?
2011. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Tudtommal ritka és védett faj.

2011. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú lennék, ha ilyet mindenhol lehetne találni :D Ez olyan mint a madárpók.
2011. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
pedig erre felé televan vele minden. amikor suliból jövök haza a HÉV-től, akkor mindig átvágok egy füves, gazos területen, és ott minden második lépésnél látok jópár lyukat, és persze meg tudom különböztetni a tücsök lyuktól, mert abbol is van egy csomó :D de ez csak egy példa volt. eddig gyakorlatilag bárhol kerestem, találtam is bőségesen :D szóval számomra nem ritka :D
2011. máj. 6. 23:25
 7/8 Platypus ***** válasza:

Először is nem mindegyik földben lyukat ásó pók cselőpók. A gyakoribb pókok közül is sok csinál ilyet, tehát egyáltalán nem biztos, hogy minden lyukban cselőpók van, sőt az sem, hogy pók. Lehet pl. tücsök is.

Másodszor a Pest környéki gyepek egyáltalán nem hétköznapi gazos területek. Valaha a rákosi rétek különlegesen gazdag élővilágú, sok ritka fajnak otthont adó élőhelyek voltak. Gondolj csak a rákosi viperára, ezekről a rétekről kapta a nevét. A szívósabb fajok még ma is ragaszkodnak az élőhelyük maradványaihoz, pedig a civilizáció már alaposan tönkretette őket.

2011. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
en ovodaban fogtam rengeteget a tarsaimmal. egyszeruen fuszallal
2011. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!