Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy állat tud más élőlényt...

Egy állat tud más élőlényt kínozni úgy, mint egy ember?

Figyelt kérdés

Azt hittem csak az ember olyan szadista, hogy egy állatot, vagy embert kínozzon, hogy örömét lelje benne.

De, azt hallottam van olyan ragadozó, ami ha elfog egy állatot, embert még ÉLVE(!) elkezdi kibelezni, meg megenni.

Állítólag a hiénák is elkezdenek marcangolni, de még élsz.

Igaz ez, tud egy állat szándékosan kínozni, és kegyetlenül viselkedni?


2011. máj. 22. 06:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A mcsak sem eszi meg azonnal az egeret vagy a madarat,előbb "játszik" vele.
2011. máj. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs. macska
2011. máj. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
A játékösztön az, amiért nem eszi meg az állat a zsákmányát. Az ember viszont kegyetlen! Az állat nem kínoz, annak kell is a zsákmány, mert az az élelmi. Az ember csupámn "kedvtelésből" csinálja.
2011. máj. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem, hogy a hiénák direkt a fájdalom okozás miatt esznek így.

Egyszerűen leszarják, hogy azzal bajlódjanak, hogy előbb kivégezzék az állatot. Nem csak a többi ragadozó elől kell gyorsan nekiesni a zsákmánynak, hanem köztük is nagy a versengés. Ha már ott van előttük az állat, elkezdik enni, és kész. Nem izgatja őket, hogy a múlt héten pusztult el, vagy 3 perce, vagy majd csak az evésbe fog belehalni. Az evéssel foglalkoznak.


A macskák (macskafélék), kardszárnyú delfinek, egyes ragadozó madarak játszanak a prédaállattal, de ezt sem mondanám tudatos kínzásnak.

A vadászat, a hajsza ösztöne hajtja őket, és így gyakorolnak is, és az utódokat is tanítják.

Ill. egyes elméletek szerint ha feltornázzák a zsákmányban az adrenalint, jobb lesz a húsa. Ezt én nem hiszem, hiszen ezt tanulni kéne, márpedig egy kölyökmacska, aki életében először lát egeret, szintén ezt csinálja.

2011. máj. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Az már nekem határeset, amikor az elefántfóka hím nem tud párosodni, mert nem ő a vezér, és ezért fiatal borjakon vezeti le a szexuális feszültséget, dobálja őket, agyonnyomja, marcangolja. Természetfilmekben szokták mutogatni, elég szörnyű. A kicsi meg csak ordít...

2011. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy állatnak nem az a célja, hogy szándékosan fájdalmat okozzon az áldozatnak. Őket csak az ösztön hajtja, hogy ennie kell, az életben maradásért. Az pedig, hogy hogyan öli meg, nem azért van hogy szenvedjen, hanem ezek a módszerei. Oroszlán például megfojtja a bivalyt, a hiéna már élve elkezdi enni...stb.
2011. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Platypus ***** válasza:
100%
A farkasoknál például csak a domináns nőstény szaporodik. Ha mégis vemhes lesz valamelyik másik, akkor addig szekálja, amíg el nem vetél vagy el nem pusztul. Szóval tudnak az állatok is nagyon kegyetlenül viselkedni. De az emberrel ellentétben sosem öncélú, mert ezt a luxust a természetben egy élőlény sem engedheti meg magának. Valahol mindegyik ilyen viselkedésnek a túlélés vagy a szaporodás a mozgatórugója, csak nekünk embereknek ez nem mindig egyértelmű.
2011. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a hiénák valóban elkezdik enni, mikor még él az áldozat, de ez nem szándékos kínzás, nekik egyszerűen ilyen a táplálkozási stratégiájuk.

Viszont csimpánzoknál már figyelték meg, hogy egy másik csimpánzcsapat egy egyedét kizárólag az élvezet miatt kínozták és ölték meg.

2011. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 gfero ***** válasza:
igen tud de van egy nagy különbség az ember kifejlet intelligenciával rendelkezik mig az állatok nem hanem ösztönösen cselekednek
2011. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Én láttam olyat is, hogy oroszlánok kezdtek el enni egy mocsárba ragadt kis elefántot. Egyszerűen azért, mert nem védekezett (nem tudott), és nem indult be az oroszlánoknál az, hogy meg kell ölni.
2011. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!