Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A szarvasbőgés időszakán túl,...

A szarvasbőgés időszakán túl, az év többi hónapjában, a bikák nem adnak ki hangot?

Figyelt kérdés
Tavasszal vagy nyáron? Ilyenkor nem szólnak egymáshoz sehogy?
2011. máj. 30. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez ugyan így van az embereknél is.

Amíg csajozol, nagy a szád. Aztán ha már megvan a feleség, nemigen jutsz szóhoz néhány évig.



:)

2011. máj. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már hallottam sok szarvasbőgést, de úgy tudom azonkívül nem szokott hangot kiadni!
2011. jún. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az év többi szakában valóban nem bőg, de azt nem mondanám, hogy kommunikálnak egymással hallható hangokkal. Amit én még ismerek azt szaknyelven "riasztásnak" hívják. Úgy kell elképzelni mint egy nagyon rövid bőgést (nincs egy másodperc)viszont ezt többször egymás után vagy kisebb-nagyobb szünetekkel. A különbség még az, hogy ezt a hangot tehén is hallathatja. Ezzel a hanggal akkor lehet találkozni amikor a szarvas megriad valamitől. Ezzel figyelmezteti a társait a veszélyre.
2011. aug. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De adnak!
2021. szept. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Riasztást is vakkantanak
2021. szept. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!