Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen madár lehet ez?

Milyen madár lehet ez?

Figyelt kérdés

Kertünkben fenyőinken vagy tujáinkban él egy pár apró, kb, verébméretű vagy kicsit kisebb szürkés tollazatú madárka. Elég bátrak, ha a macska kiheveredik a fűbe egy közeli ágra szállnak és hangos csettintő hangot adnak ki. Olyat, mint amikor valaki a nyelvével csettintget (nem a lópatadobogás utánzás, csettintés :P).

Ha nyitva van az ablakom, minden nap pontosan negyed hatkor odaszáll az egyik és legalább 10 percig csettintget:D

Milyen madár lehet? Utánanéztem de nem tudtam megállapítani.


2011. jún. 1. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Biztos szürke légykapó! Nagymamámnál is van, nagyon csípem őket, annyira kis picik!


[link]

2011. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Poszáták lesznek, ezekből több faj is fészkel kertekben. Nem fotóztad le, de mert itt is lármáznak a kertben és gyakori madarak, a barátposzáta pár lehet az.

[link]

2011. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom majd lefotózni!

Talán barátposzáták lesznek, a hím pont ilyen, de találtam egy hanganyagot a hangjáról a neten és én így fütyörészni még nem hallottam.. Nálunk olyan, mintha azt mondaná h: ccssekk, ccssekkk :D

2011. jún. 1. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen tud énekelni, csak élesebb a hangja, mint a rigóké. Amit te hallasz, az a "bokorének", ilykor minden más madarat, de még a szirénázó mentőt is képes utánozni. A kertedben fészek van, azért ez az állandó lárma, féltik a macskáktól, ragadózóktól, szarkáktól stb. a fiókákat. Egyébként érdekességként: a hím és a tojó is kotlik. Ősszel telezabálják magukat bodzával és úgy mennek telelni. Mivel ettől megy a hasuk, rémálom a kiszedésük a gyűrűzőhálóból. Kimoshatatlan és lemoshatatlan ez a lila trutymó.
2011. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznos válaszokat kaptam! :)
2011. jún. 1. 12:43
 7/7 V. István válasza:

Ha úgy van ahogy írtad, akkor házi rozsdafarkú.

[link]

2014. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!