Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Láttatok már medvét a magyaror...

Láttatok már medvét a magyarországi erdőkben?

Figyelt kérdés

Állatkertesek kíméljenek.

Elvileg már Ipolyszögön vannak. Tőlünk az nincs annyira messze. Az érdekelne hogy látott-e már valaki medvét magyarországi erdőkben , szabadon?


2011. jún. 3. 22:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

tőlünk nem messze vannak,de itt még nem láttuk


25/f észak-Mo,Nógrád...

2011. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam egy rokonom vadász házában az erdő közepén, és este fele láttam egy medvét távolból.
2011. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Magyarországon még nem, de Romániában igen. Borzasztóan félelmetes, még úgy is, hogy egy vadász is ott volt velünk. :)
2011. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Veresegyházán, még etettem is. :)

Amúgy nem. Viszont farkast már láttam.

2011. jún. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
:O Ez így érdekes lesz. Rimócon lakom szerintem pár év és itt is lesznek majd...Ha kapok még választ lécci lakhelyet is írjatok..:)
2011. jún. 4. 10:32
 6/20 anonim ***** válasza:
rimóc...ipolytarnócnál láttak na onnan rimóc nagyon messze van...még tarján is közelebb van...
2011. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
30km... kb 1nap a medvének...-.-
2011. jún. 4. 21:41
 8/20 anonim ***** válasza:

A medve, mint faj, nem úgy terjeszkedik, hogy az egyedek minden nap egyre és egyre távolabb mennek, és hára se néznek. Minden egyednek van egy jól megszokott otthonterülete, amihez többé-kevésbé ragaszkodik. Az otthonterületről lehetnek kilengések, néha elmehet messzebbre, de nem jellemző. Ráadásul nem is territoriális állat, a egyedek mozgáskörzetei átfednek.

Egy egyed akkor kénytelen elmenni az adott területről, ha a terület eltartóképessége betelt, vagyis nincs már elegendő táplálék, búvóhely, stb.

A medve csak ott él, ahol megtalálja a kedvező életfeltételeket.

Magyarországon csak időszakosan jelent meg a Börzsönyben, az Aggtelek-Tornai karszton és a Zemplénbe, 1992-ben jeleztek utoljára előfordulást.


A sok duma lényege az, hogy nem kell tartanod attól, hogy egy hónap múlva minden tele lesz medvével, mert ez nem így működik.

2011. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Medvét nem, csupán lábnyomokat. Alig 3 éve.


Egy volt vadász tanuló.

2011. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszkösz. De a medvék vadászterülete nem pár méter... A medvék vadászterülete 20-30km is meglehet ha nem több. Miden esetre köszönöm a válaszokat.:)
2011. jún. 5. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!