Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mikor érdemes vadlesre menni?

Mikor érdemes vadlesre menni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vadász, csak szeretnék párszor kimenni erdőbe nézegetni az állatokat, de nem tudom h mikor érdemes. Reggel? Este?
2011. júl. 4. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A vad hajnalban és este aktív. (persze ez a terület zavartságától is függ)


Hajnali 4-6 között.

Este 6-7 esetleg 21 után. (évszaktól is függ)


Mit akarsz látni?

2011. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

őz, szarvas, vaddisznó, róka... mindent :D

mit érdemes keresni?

2011. júl. 4. 14:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Én vaddisznó nézőbe csak puskával mennék.

Hidd el, nem csak(!) azért vannak a hajtó kutyák a vadászatokon hogy a vadászoknak ne kelljen annyit rohangálnia... És nem azért van a fegyvertelen hajtóknál egy 20 centis rambó kés:)

És hogy szép kerek legyen, nem véletlenül visz minden vadász magánál egy jóval nagyobb méretű sörétet, mint amire szüksége lenne...

2011. júl. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17:44 Szerintem nem vadászni akar. Csak nézelődni.
2011. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Másrészt a disznót Brennekével lövik. Vagy golyós fegyverrel.
2011. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tudom. Én azt írtam, hogy védje meg magát, mert nem egy békés jászág a vaddisznó.


A vadász pl egy fogoly vagy fácán vadászatra nem fog még egy golyós fegyvert magával cipelni, viszont egy nagyobb méretű söréttel 10-20 méterről már el lehet ijeszteni egy támadó vaddisznót. Sajnos tapasztalat.

2011. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én meg vadász vagyok. (itt is van tapasztalat) :)
2011. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Üdv kolléga:)

Azt hittem, ezek az "óvintézkedések" mindenhol elterjedtek a vadász körökben, de úgy néz ki nem. Ezen csodálkozok.

2011. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Speciel én 3 évig voltam disznós-kertben. Régóta járom az erdőt sosem volt problémám a disznóval.

Hajtottam sokat (fácánt és foglyot is), de disznóval egyszer sem találkoztam az adott területen.

A disznóhajtás más téma.


Csak azt nem értettem, hogy hogy jön ide a hajtás és a fegyver, mikor szerintem a kérdező csak fel akar ülni egy lesre és nézelődni akar.

2011. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy oda el is kell jutni épségben, természetjáróként tehát nem a Jeepben, és a vaddisznó nem a nem legveszélytelenebb állat a magyar erdőkben. Mondom ezt én, személyes példámból kifolyólag. Aztán lehet hogy csak nekem volt balszerencsém, de nem árt vigyázni.
2011. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!