Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Baglyok és mókusok alvási...

Baglyok és mókusok alvási ritmusa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hány órát alszik egy bagoly egy nap, és a nap mely szakában? Magyarországon élő fajokra utalok (bár nem vagyok tisztában ezzel, de jó lesz, ha az erdei fülesbagolyról írtok :) ). [link]


Viccet elővéve, érdekelne még, hogy: Dr. Bubót miért nem láttam még soha aludni? Állandóan dolgozik?


Leírnátok nekem légy szíves a "valódi mókusok" bioritmusát is? [link] Köszönöm.


Üdv.: 20/L


2011. júl. 21. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Vicces:)


Baglyok nappal alszanak, este vadásznak (ugye ezt már oviban megtanultuk). Nos nem tudok olyan kutatásról mely azt vizsgálná pontosan "hány órát alszik egy bagoly egy nap", de egy biztos nem nem alszanak túl mélyen. Amelyekkel eddig találkoztam mind leselkedett fél szemmel.


Dr Bubó túlhajszolt, ez a meséből is kiderül. Ő az egyetlen ügyeletes doki, így nincs ideje aludni (sokat ásít is) talán ezér a sok félrekezelt beteg....


Mókusról meg csak annyit hogy nem alszik valódi téli álmot és arra sem emlékszik túl jól hogy hová rejtette a mogyoróit, ezért elég sokat kénytelen rohangálni télen.

2011. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm, köszi kedves Egyetlen Válaszolóm. :)


Nos, persze, hogy oviban is megtanultuk, hogy a bagoly nappal alszik...meg rajzolni is megtanultunk ugye, csak nem éppen korrektül. :)


Végül is arra voltam kíváncsi, hogy a bagoly nappal szakaszokban alszik, vagy egész nappal, csak felületesen? Vagy csak 3-4 órát? Ilyesmi.

2011. júl. 22. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Na hát akkor erre kutatási projektet kellene indítani:P


De ha ennyire érdekel majd alkalom adtán megkérdezem egy baglyos ismerősömtől:)

2011. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. :)
2011. júl. 25. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!