Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért van az, hogy bármennyire...

Miért van az, hogy bármennyire is csodálom a pókokat, írtózom tőlük?

Figyelt kérdés

Tényleg, megemelem előttük a nem létező kalapomat a hálószövésükért, a brilliáns vadászati ügyességükért... De ha meglátok egyet ráz a hideg...


Mitől lehet?


2011. aug. 7. 20:27
 1/9 anonim válasza:
Alapjában véve a pókok 'csúnya' állatok. Én irtózom tőlük..!
2011. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Istenem...
2011. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sok embernél van ilyen fóbia ,nálam is én sem szeretem őket
2011. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem vegyél egy kezdő madárpókot. Komolyan mondom. Egyik ismerősöm is ezt csinálta. Az elején nagyon félt tőle a végén viszont a félelem már átment érdeklődésbe és egyre kíváncsibban vizsgálta az életmódját, ahogy jön megy, rendezgeti a terráriumot, vadászik. A végén teljesen megszerette őket azóta többet is tart.
2011. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

A pókok csúnya állatok???!?!?!?! Én nem igy gondolom! :)

[link]

2011. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 10 deka farhát ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Hideg borzongás fut végig rajtam, amikor meglátok egyet, mégis egészen közelről (akár centiméterekről is) szoktam nézegetni őket, néha kapnak jutalomfalatot is (a verőköltő bodobács pl. könnyen beszerezhető táplálék számukra). Valamelyik nap egy bazi nagy házipók szaladt át az előszobán, ijesztő volt, de végül is nem dobtam ki, szúnyogirtóként funkcionál jelenleg :)
2011. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fóbiák kóros pszichés állapotok, amit bizonyos dolgokkal szembeni indokolatlan félelem jellemez.

Ezeket leszámítva a bizonyos állatoktól való normális félelem kisgyermekkorban a nevelés hatására alakul ki. Mint nevelt "viselkedésminta" nem zárja ki az állatcsoport iránti érdeklődést vagy csodálatot. Szemben a fóbiával, amely esetben a félelem minden más érzelmet lehetetlenné tesz.

2011. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyakomplexusod van. :D

Állítólag arra vezethető vissza. De hogy ez igaz e azt nem tudom.

2011. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző életedben légy voltál :) Mindenki iszonyodik egy-két dologtól, talán ez mentette meg régen az őseit. Én a kígyótól, a kutyától és a részeg agresszortól.
2011. aug. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!