Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy Tacskó hány évig élhet?

Egy Tacskó hány évig élhet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20
2011. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha keverék? Azt nem tudom hogy milyen de a szülei is azok. De amúgy a szülei is szépek meg a kiskutya is.
2011. aug. 23. 12:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Az átlag 13-15 év, de egy időben a világ legidősebb kutyája is tacskó volt, azt hiszem a 23 évével. A kistestűek tovább élnek, lassabban öregszenek, mint a nagyobb kutyák. Szerintem ha keverék, de tacskó méretű, akkor jó esélye van a 15 évre. Vigyázni kell rá, pl. nem szabad sokat lépcsőznie, ugrálnia a gerince miatt, illetve évente egyszer az oltások mellett érdemes megvizsgáltatni, és persze a szokásos dolgokat megadni neki (mint minőségi táplálék, fogtisztítók, féreghajtó, kullancs és bolha elleni szer). Nekem is tacsim van, most 10 éves. Hosszú, egészséges életet a kutyusodnak!
2011. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi :).
2011. aug. 23. 12:50
 5/12 anonim ***** válasza:
A miénk munka vonalú tacsi, 13 éves, és olyan, mint 10 évvel ezelőtt. Ha nem történik valami katasztrófa, még legalább 5 évre számítok.
2011. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az enyém még csak 5 éves. Jó súlyban lévő kis kutya.
2011. aug. 23. 12:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Két tacsim volt, az egyik 14, a másik 16 éves korában halt meg.
2011. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A miénk most 11-éves, és semmi baja, esküszöm hogy még mindig olyan mint egy kölyök kutya :) Az állatorvosok azt mondják hogy a tacsi 20 évet is el tud élni, csak vigyázni kell vele hogy ne lustuljon el és ne legyen túl hizlalva. Egyébként a miénknek sérve is volt, autó is elütötte már szegényt, de elég szívós kis állat :)
2011. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mivel kistestű kutya, ezért sokáig él, akár 20 évet is,én most is ismerek egy 19 éves tacsit.:) Az a baj vele, hogy a gerincével sok baj lesz mert hosszú.. Sokba fog kerülni az állatorvos. De nagyon aranyos kutya. Mellesleg csak megjegyzem, a rövid szőrű változat hajlamos az elhízásra.
2011. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok! A súlyával vigyázz, ne hízzon el, mert a tacsiknál elhízás esetén gyakori a szív és cukorbetegség is!
2011. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!