Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az idén miért szaporodtak túl...

Az idén miért szaporodtak túl a darazsak?

Figyelt kérdés

Azt hittem, csak itt a környéken szaporodtak el valamiért, aztán hallottam, hogy az országban nagyon sokfelé gondot, veszélyt jelent, sokan észrevették ezt.

A táplálékuk szaporodott el? Vagy csak az időjárás kedvezett ennyire a szaporodásuknak? Vagy a természetes ellenségeik fogyatkoztak volna meg ennyire?


2011. szept. 1. 23:36
1 2
 1/11 reptoid ***** válasza:
Azt mondják a szakértők, hogy enyhe volt a tél.
2011. szept. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
hála Istennek, már azt hittem, hogy csak én látom úgy, hogy annyi van belőlük, mint sz*ron a légy
2011. szept. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Két éve sokkal enyhébb telünk volt, mégsem lehetett ilyet tapasztalni. Másrészt csak néhány hete tapasztalható ez. Tavasszal, nyár elején nem tűnt fel, nem volt zavaró. Most meg szinte bárhova nyúlok, lépek, ott darázs van. Az egyik ismerősömet meg is támadták, 5 helyen csípték össze...
2011. szept. 1. 23:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt Miskolcon is hemzsegnek, még a városban a lakásokba is bejönnek.

De legyünk pozitívak:legalább szúnyog nincs idén :)

(ill. minimális)

2011. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Állítólag múltkor majdnem összeverekedtek a népek a tessszkóban a darázscsapdáért. Szóval tényleg nem kicsit vannak elszaporodva.
2011. szept. 1. 23:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Az is igaz.. Tó mellett lakom, és nincs egy darab szúnyog sem! De a békákat sem hallani. Ráadásul házilégy sincsen, ami miatt régebben sokszor nem lehetett szinte szellőztetni sem. Valami nagy gáz van.
2011. szept. 1. 23:47
 7/11 anonim ***** válasza:
de durva,én is azt hittem,h csak nekem tűnt ez fel:D
2011. szept. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 reptoid ***** válasza:

A darazsak folyamatosan szaporodnak a tavasz kezdetétől, mivel egyre több darázs van, egyre több kisdarazsat tudnak gondozni, így a nyár vége felé egyre több darázs lesz.

Olyasmi, mint a sejtek osztódása, nyár végére lesz kiugró a számuk, ami már feltűnő az embereknek is.

2011. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nincs gáz, ilyen a természet. Egyik évben túlszaporodnak (un. gradálnak) következő éven meg összezuhan az állományuk. Az okokat most nem sorolnám fel.
2011. szept. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk darázs is van, légy meg rengeteg szúnyog!
2011. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!