Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A ragadozó állatok szoktak...

A ragadozó állatok szoktak bemelegíteni, mielőtt elejtenek egy vadat?

Figyelt kérdés

Az embereknek, sportolóknak az a mániájuk, hogy edzés erlőtt, bemelegítés, nyújtás...

De, még egy farkast, oroszlánt, sast, sem láttam nyújtani, és bemelegíteni, mielőtt elment volna vadászni...


Akkor az emberek hülyék?


2011. okt. 14. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom az az-e amire gondolok, de ha pl. látsz egy macskát nagyon koncentrálni valamire..a ráugrás előtti pillanatban a lapockáit ideoda mozgatja. lehet hogy az lenne az?:D amugy a nagymacskák is csinálják ezt.
2011. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még iskolapadban vagy irodában görnyedni és TV előtt punnyadni se sok oroszlánt meg sast láttam. Az ősemberek se nagyon melegítettek, bár egésznap bolyongtak az erdőben és 10km séta után azért nem olyan gáz elkezdeni futni ha meglátod a prédát. Viszont ha reggel arra ébredsz hogy ott a medve az orrod előtt akkor nem sok vállkörzésre jut időd és a fiataloknál nem is gyakori a lesérülés (de mindig van rá esély ha nem melegitessz). 50éves ősember nem sok rohangált de még 40se igazán.
2011. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krameri ***** válasza:

azt nem tudom, de a madaraink rendszeresen tartanak félperces nyújtózkodást mikor meglátnak.(gondolom készülnek a repülésre)

általában felső vállnyújtással kezdenek, majd külön külön a két szárnyat lefelé is kinyújtózza, majd mégegy felső vállnyújtózással fejezi be amivel elkezdte.

2011. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A préda felkutatása, becserkészése önmagában a bemelegítés.

A lesben álláskor pedig a szervezet önmagát fokozza fel, de tényleg apró rákészülő mozgásokat is az állatok rárohanás előtt.

2011. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* tényleg végeznek apró rákészülő mozgásokat is
2011. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Képzeld el ahogy egy sas éppen a kezeit és a lábait nyujtja.
2011. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!