Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tigris VS oroszlán. Melyik...

Tigris VS oroszlán. Melyik győzne?

Figyelt kérdés
chuck Norrist és Bear Girlst kizárták a versenyből, tehát ők nem.
2011. okt. 15. 21:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim válasza:
36%
odamennék én és széttépném mind a kettőt...:D
2011. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
biztos???elbánnál te velük?
2011. okt. 15. 21:51
 3/55 anonim ***** válasza:
75%
a liger nyerne
2011. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 mus musculus ***** válasza:
0%
Igen, én elbírnék velük pár speckó stukkerrel (bár nem tudom, mus musculusként meg tudnám-e emelni őket :D).
2011. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ milyen oroszlán és milyen tigris.

A szibériai tigrisnek nincs ellenfele, ez a méretéből adódik. Egy bengáli tigris, ami kb. hím oroszlán méretű, ott már kérdéses, de én úgy gondolom alapjáraton a tigrisek keményebbek.

2011. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim válasza:
80%
20:48-nál a pont!!! A szibériai tigris letarol mindent!!:DDD
2011. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
69%
Tigris szerintem. Ráadásul a hím oroszlánok ösztönszerűen vigyáznak arra, nehogy lesérüljenek, mert akkor könnyen elvehetik tőle a nőstényeket. Amennyire én tudom a tigris viszont nem háremtartó, de javítsatok ki, ha tévedek. Nála inkább tudok elképzelni egy élet-halál küzdelmet.
2011. okt. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
77%

A tigris ugyanúgy tart háremet. Gyakorlatilag van egy rohadt nagy területe, ami 3-4 nőstény területét fedi le. Azok a nőstények az övéi, a területet védi más hímektől, a területén lévő nőstényekkel párosodik. Úgy képzeld el, hogy van egy nagy négyzet, amit négy részre felosztasz. A négy kis rész a négy nőstényé, a nagy, ami az egészet lefedi a hímé.


A szibériai tigris a legnagyobb macskaféle, súlya átlagosan 50-80kg-al több mint az oroszláné, hossza is nagyobb 50-60cm-el. Gyakorlatilag nincs ellenfele, ő a csúcs. Megfigyeltek egyedeket, amelyek barnamedvét, krokodilt öltek. A nála kisebb bengáli tigris egyedül leteríti az indiai vizibivalyt, ami ugyan kisebb a kaffernál, de azt csak egy falka oroszlán tudja leteríteni. Indiában a tigristől még az elefánt hátán sincs biztonságban az ember, ha nagyon éhes vagy a kölykeit védi, nekimegy.

2011. okt. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
19%

nem kérdés ,az oroszlán, nagyobb erősebb !

igaz napi 20 órát alszik nem nagyon vadászik ( az oroszlánoknál a falkában a nőstények vadásznak )de 2-3 nagyobb hím oroszlán lenyom egy kafferbivalyt, sőt egy elefántot is !!

a tigrisek pedig szarvasfélékre vadásznak!

kettejük harca nem lenne fer !

az oroszlán lenyom minden más ragadozót , lsd : vadállatokhoz értők beszámolói !

2011. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó:

Mint ahogy írtam, az oroszlánok a bengáli tigris méretével megegyezőek. A szibériai tigris a legnagyobb macskaféle, méghozzá jóval nagyobb mint az oroszlán.

Az, hogy falkában az oroszlánok lenyomnak nagy termetű állatokat, az egy dolog, a tigris ugyanezt megteszi egyedül, bár tény, valamivel kisebb állatokkal. Oroszlánok már egy fiatal elefánttal sem bírnak el, csak a borjakkal. Azokat is csak éjszaka, mikor a felnőttek nem tudják őket védeni.

2011. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!