Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A róka az harap? (Kérdésed...

A róka az harap? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Most volt itt egy róka, leskelődött be az ablakon nem féltem tőle,, inkább meglepődtem :D ha kimegyek akkor megtámadott volna vagy ment volna a dolgára? távolról nézett engem és utána ment el.. (ekkor kimentem )
2011. okt. 16. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Légy óvatos, lehet, hogy veszett.
2011. okt. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mivel gondolom maga volt, ezért megilyedt volna tőled. Ha viszont ott lettek volna a "kis vukkok", akkor lehetséges, hogy megtámadott volna, mert védte volna a kölykeit. De ha csak így pusztán maga volt, akkor nem támadott volna meg. Mindenesetre ha nem vagy benne biztos, hogy elment, akkor fejlámpa, serpenyő, fakanál. Párszor megütögeted a serpenyőt akkor teljesen biztos megijed és elfut.
2011. okt. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egyébként meg fél az embertől és messze elkerüli. Bár, ha nagyon éhes, akkor közelebb merészkedhet, de akkor is nagyon óvatos, nem bántana, csak ha veszett.

2011. okt. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
!!!És ahogy az első is írta légy óvatos, mert könnyen meglehet, hogy veszett!!!
2011. okt. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biztos hogy elment de nem voltam kint sokáig csak megnéztem valamit gyors és jötem is vissza és láttam hogy elment a szomszédnál. :) Köszi a válaszokat
2011. okt. 16. 00:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Évtizedek óta nem találtak Magyarországon veszett rókát. Az emberek azt hiszik, hogy amelyik róka bejön a faluba, városba, az mind veszett, mert ha nem lenne veszett, akkor nem jönne be. Tudomásul kell venni, hogy a rókák is beszoktak az emberek közelébe a sok könnyen megszerezhető táplálék miatt, gyakorlatilag kukáznak.
2011. okt. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, kajáért mennek be. Ha közel jön hozzád és "kedvesnek" látszik, akkor valószínűleg valóban veszett, és nagy eséllyel megharap, úgyhogy ha oda is jön, soha ne nyúlj felé.
2011. okt. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel tele van minden erdő veszettségmegelőző gyógyszerrel, így nem csoda, ha nincs tele az ország veszett rókával, de azért sosem árt az óvatosság.

Egyébként alapból a róka egy gyáva állat és ha kimész, akkor elszalad. Csak pont ha veszett, akkor nem szalad el és az ciki :S

2011. okt. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!