Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A horvát tengerpart közelében...

A horvát tengerpart közelében is élhetnek cápák?

Figyelt kérdés

Lehetett már hallani itt cápatámadásról? Vagy a sok kis szigettel tarkított tengerszakaszokra szinte esélytelen, hogy beússzanak?


Máshol Európában?


2011. okt. 19. 00:56
 1/8 reptoid ***** válasza:
14%
Még a Balatonban is volt cápa egy pár hónapja, bizony.
2011. okt. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak de azok csak olyan apróvadnak számító 7o 8o cm,nagy ritkán van ez is Carcharodon carcharias,partok közelében csak ekkorkák mint ez www.youtube.com/watch?v=iFKuotEYmvg ,ja meg 2oo6ban fogtak tigriscápát is,de azt novemberben.
2011. okt. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
2011. okt. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy ritkán igen. Már fogtak fehér cápát, több méter hosszút, de még a múlt században,1910 körül. A bikacápa pedig az édesvízbe is felúszik, Indiában több ilyen támadásról adtak már hírt.
2011. okt. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A cápa beúszik minden olyan helyre ahol óriási a halkészlet.

a cápák az olyan tengerparotak szeretik ahol óriási halrajok úsznak el.

így vannak tengerpartok ahol szinte soha sem bukkanak fel cápák, vagy olyan kistestüek csak akiknek elég az ottani halmennyiség.


pl mi a maldív szigetekre készülünk nem sokára, és utánna néztem ott még soha nem volt cápa támadás pedig rengeteg kiscápa él a vizekben, de ezek nem veszélyesek.


amúgy a barrakúda is több méteres is lehet, habár csak max ráieszt az emberre, nem támadja meg, de én a karibtengeren nézegettem a kb térdig érö vízben a halakat mikor a szemem elé került egy kb másfél méter nagy barrakúda. úgy ugrottam ki a vízböl hogy szerintem még sikitottam is.

2011. okt. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dalmáciában-Omisnál a 70-es években volt halálos cápatámadás.De a Horvát halászok pár éve is láttak fehér cápát az adrián.De nagyon ritkán látni őket,mert állítólak az adriai tenger valamivel sósabb a többi tengernél és ezt a cápák nem szeretik.
2011. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
csak macskacápák
2015. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!