Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ohioban 18 bengáli tigrist...

Ohioban 18 bengáli tigrist lőttek ki, melyek egy vadasparkból szöktek ki. A súlyosan veszélyeztett fajok közé tartozó állatokat hogy lőhetik ki?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt nemrég olvastam a hírekben angolul és magyarul. Elég felháborítónak tartom, hogy nem altatólövedékkel lőtték le őket. Akkor visszavihették volna, ahonnan szöktek ki.
2011. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Az emberélet fontosabb mint akár egy veszélyeztetett álatfaj élete. Mondjuk értelmesebb lett volna altatni, de valószínüleg falkában voltak,nem volt rá lehetőség.
2011. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lőhetik a veszélyeztetett fajokat, de hát ez Amerika. Egyáltalán hogy szökhettek ki az állatparkból? Még az is lehet, hogy valami hülye aktivista szándékosan engedte ki azokat.
2011. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ott nem vacakolnak ,ha lőni kell ,bűnözőket is simán kilövik..A hülye aki kiengedte őket most örülhet. Gondolom azt akarta hogy szabadon legyenek ,de azt érte el ,hogy mind leölik őket.
2011. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az altatózás nem sikerült nekik (elvileg).


A kérdés inkább az, hogy hogyan szabadulhatott ki majd' öt tucat állat! Elképzelhetőnek tartom, hogy radikális "állatvédők" "szabadították" ki őket. Az ilyesmi sem ritka. Egy alkalommal több száz kis nyest pusztult el éhhalál vagy kiszáradás miatt, miután az állatvédők "kiszabadították" őket, de persze csak miután elég kárt tettek a természetben.


Magam is viszonylag radikális vagyok, de amit egyesek csinálnak, az már nevetséges. És a legtöbb kárt ők fogják okozni, ha "felszabadítják" a kutyákat, lovakat és nyuszikat is, mert az ember nem fogja ismerni az állatokat már ilyen módon sem, és ősi tapasztalat, hogy amit nem ismer, attól tart, és kiirtja.

2011. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként szerencsétlen állatok biztosan meg voltak rémülve... Szörnyű az is, hogy sokan Amerikában hobbiból ilyen állatokat tartanak, meg az is, hogy vannak őrültek, akik eleresztik őket csak úgy.
2011. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Én is felháborítónak tartom, máshol halálbüntetéssel sújtják azt aki megöl egy kihalás szélére sodródott állatot, itt meg csak úgy lövöldözik őket, az meg hülyeség, hogy nem hat az altatólövedék, csak ez biztos olcsóbb és gyorsabb megoldás volt.

Az meg egy elmebeteg lehetett aki kiengedte őket, mert egy állatvédő nem lehet olyan őrült, hogy úgy gondolja egy ázsiai vagy afrikai állat, majd eléldegél Észak-Amerikában, őt kellene lelőni.

2011. okt. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Kutyakat hogy lehet felszabaditani? Ember nelkul egyik sem eletkepes. Vadaszni mar reg nem tudnak, de ha megis akk van naluk nagyobb ragadozo ami leoldosne oket.
2011. okt. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Először is a 18 pontosan másfél tucan (közel sincs az öt tucathoz).

Mivel a védett állatok kereskedelme évtizedek óta szigorúan szabályozott (tiltott). Ezek az állatok elvileg állatkertben vagy cirkuszban születtek, természetet csak rácsokon keresztül láttak, ha láttak egyáltalán. Mivel soha nem voltak a "természet" részei, ezért nem is jelentenek veszteséget a természetnek.

Persze más szempontból fontosak lehettek volna (pl. génbank, szaporodás).

Ha pedig egy emberre veszélyes állat megjelenik valahol, nem az szokott az első kérdés lenni, hogy veszélyeztetett fajról van-e szó, hanem, hogyan védjük meg az embereket tőle.

Amerikában pedig ráadásul nagyon sok fegyverbu*i él, akik bármire szívesen lövöldöznek.

2011. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bmeg, nem vagyok hülye! Azt az öt tucatot nem a 18 tigrisre értettem, hanem a többi állatra, ami még velük együtt megszökött. =) Ha tájékozatlan vagy, attól nem én vagyok a hülye. =D
2011. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!