Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit tegyek a kis őzikével?

Mit tegyek a kis őzikével?

Figyelt kérdés
Telkünk fás bokros, gazos részein felfedeztünk egy őzet a kicsinyével, (a kutyák kibontották a kerítést valószínű ott jött be az anya és ott hozta világra a kicsijét. időközben a kerítés be lett csinálva nem tudtak kimenni, de ezt csak most utólag gondolom így, mivel egyik nap azt vettem észre, (egy zárt helyről tudom figyelni)hogy az anya kétségbeesve keresi a kijáratot és akkor jöttem rá, hogy ezek nem is tudnak kimenni, mivel a kerítés időközben be lett csinálva, de akkor még az őzekről nem volt tudomásunk. Kibontottam a kerítést, hogy tudjanak elmenni, az anya elment, a kicsi ott maradt. Ennek már egy hete. Valahol olvastam, hogy ne nyúljunk hozzá a kicsihez, mert az anya csak egy időre ment el, a kicsit direkt hagyta ott és majd visszajön érte. Mondjuk nem is tudnánk hozzányúlni, mert elszalad, én úgy gondolom, hogy májusi születésű, tehát már nem szopik, viszont a faleveleken és a füvön kivül mást nem eszik. Próbálkoztam kukoricával, almával, tegnap makkal is. Elpusztítani semmi képen nem szeretnénk, de jön a tél, a kerítés nyitva és nem megy el. A kutyáktól is féltem. Félünk szólni bárkinek mert az első dolga a puska lenne. Mit tegyünk?
2011. okt. 25. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az első ötletem nekem is egy jó őzragu leves volt, de ha nem akarjátok kinyírni, akkor etessétek.

Az anyja már nem fog visszajönni szerintem. Csináljatok neki egy etetőt, és rakjatok bele szénát, lucernát ilyekenet, amit megeszik. Meg vizet. És egész télen. Tavasszal meg zárjátok ki, hagy menjen el. Ha jövő ősszel visszajön, ugyanúgy etethetitek.

2011. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha van a környéken vadőr, annak kell szólni, vagy a legközelebbi vadásztársaságnak!! Szerintem a falugazda, vagy az állatorvos is segíteni fog!

Ezeket a hivatalos személyeket (ebben a sorrendben) célszerű lenne mielőbb értesíteni, míg a kicsi az anyja nélkül át nem fázik.

2011. okt. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laksz, de esetleg a hozzátok a legközelebb eső állatkertet vagy vadasparkot is felhívhatod.Lehet elmennek érte.
2011. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha meg lehetne fogni, nekem kéne egy őzike. :)

Elrohangálna Anyuméknál a kertesházban. :)

2011. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kicsik elbújnak, és az anya csak etetni jár vissza hozzájuk, tehát a legjobb békén hagyni. Ha már zöld növényt is eszik, akkor tulajdonképpen már önállónak tekinthető, nem fog éhen halni. Esetleg vizet rakhattok ki neki, ha nincs a közelben, de ha ki tud menni a telekről akkor ez sem igazán kell. Csak hagyjatok neki valami kaput, ahol ki tud menni, ha akar, mást nem nagyon tudtok segíteni neki.

Aki pedig őzikét akar tartani a kertjében felhívnám a figyelmét rá, hogy az őz vadállat. Kiskorában aranyos, de ha megnő akkor már igen kellemetlen a viselkedése. A bakok pedig kifejezetten veszélyesek, a hegyes agancsaik nagyon csúnyán fel tudják szakítani egy ember hasát.

2011. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi lett az őzikével?
2011. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Erőszakold meg!
2011. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Több mint egy héttel az anyja távozása után azt láttam, hogy izgatottam jön-megy a kerítés mellett, így kibontottam egy másik helyen is, akkor vettem észre, hogy a nagy gazban és faágak között a kerítésen túl ott volt az anyja, ami természetesen elvágtatott, ahogy meglátott, már másnap reggelre nem volt a kertben a kicsike. Köszönöm az állatbarát gondolatokat.
2011. nov. 7. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Általános tanács, későbbiekre - A vadász (az igazi vadászok, nem a stohlbucik, meg a többi vérszomjas médiag*ci) elsősorban magasan képzett vadgazdálkodási szakember. Nem mellesleg a gida nem is lőhető, az ilyen "talált" gidákat háznál nevelik, kedvencként. Szóval -már megbocsáss- ostobaság ilyent leírni, hogy első dolga a puska lenne. Nagyjából helyesen jártál el, azzal a kivétellel, hogy semmit nem szabad adni neki, mert odaszokik. Vadállatot az erdőbe, háziállatot a ház köré. Képzeld el, amikor az üzekedésnél egy harminc kilós bak nekiront a kutyádnak, mert a "táljánál" van. Vagy éppenséggel neked, mert félti tőled a sutákat... a tűhegyes, 30 cm-s agancsával. Szóval három vagy több lépés távolság, ha nagyon nem akarsz, akkor a helyi vadaspark simogatóját tudom ajánlani. Irigylem, hogy ilyen helyen laksz, ahol ilyen problémád lehet. Bár én lakhatnék...
2011. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
IGAZAD VAN TÖBB DOLOGBAN IS. NEM AKARTAM ODA SZOKATNI ŐKET, MERT NEM IS GONDOLTAM, HOGY NEM TUDNAK KIMENNI. LEGALÁBBIS AZT GONDOLTAM, HOGY AZ ANYA KIJÁR, MIVEL MINDEN NAP TÖBBSZÖR MEGFIGYELTEM ŐKET ÉS VOLT OLYAN NAP, HOGY AZ ANYÁT NEM IS LÁTTAM. KUKORICÁT IS CSAK AKKOR KEZDTEM ADNI AMIKOR MÁR AZ IDEI ÉRETT VOLT ÉS LÁTTAM, HOGY AZ ODADOBOTT KÉT CSŐ, MÁSNAP REGGELRE ELFOGYOTT. AMINT KÉSŐBB KIDERÜLT CSAK AZ ANYA ETTE, A KICSI SEMMIT NEM FOGADOTT EL TŐLEM. ÉS ÖRÜLÖK, HOGY VÉGRE KISZABADULT ÉS MOST MÁR OTT ÉLHET AHOL ÉLNIE KELL. A VADÁSZOKRÓL ROSSZ A TAPASZTALATOM, BOCS HA VALAKIT MEGSÉRTETTEM.
2011. nov. 17. 22:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!