Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Leopárdot szeretnék tartani?

Leopárdot szeretnék tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy Leopárdot , tisztában vagyok vele hogy drága a vétele is és a tartása is. Ez nem jelentene gondot , a kérdésem ha valaki tud erről valamiféle információt az engedélyről meg a vételéről meg stb stb az írhatna ! Nagyon hálás lennék ! Kérlek ne komizzatok olyat ami sértő nem vagyok kiváncsi senki véleményére ! Ez olyanoknak szól ez a kérdés akik tudnának segíteni :)
2011. dec. 31. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Egy kicsit talán le kéne vetkőzni ezt az önző szemléletmódot és abba is belegondolni, hogy a leopárd vajon ugyanannyira szeretne-e nálad élni. Vajon neki is ugyanolyan jó lenne-e? A válasz egyértelmű nem, mivel a leopárd vadállat, akkor érzi jól magát ha szabad, vagy esetleg ha legalább egy szép nagy tágas kifutója van valami állatkertben, ahol szakemberek gondozzák a felesleges piszkálás nélkül, akik nem akarnak belőle ölbecicát faragni, mivel a leopárdtól ez távol áll. Nálad szenvedne és hosszú távon előbb-utóbb neked is problémát jelentene.

Remélem ezt nem veszed sértésnek, én csak segíteni akartam.

2011. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Álmaidban tarthatsz! :)

De rendesen sajnos nem.

Én úgy tudom, hogy háziállatnak nem tarthatod mivel veszélyes lehet rád és szomszédaidra és a többi emberre. Mivel ő nem egy kutya. Vad állat benne van az ösztön hiába babusgatod akkor sem lesz az a megbízható állat.



Én anno mikor tizedéves voltam Koalát akartam. :D

De aztán rájöttem, hogy ez lehetetlen mivel vad állat..nem kínozhatom. Jobb neki a szabadban még annyira az állatkertben sem jó nekik.. :(



Elmondom neked a legtöbb helyen még a ló tartását is engedélyezni kell. Szomszédoktól engedélyt kérni, hogy nem-e zavarja a ló szag, nyerítés stb. :)



Mondj le szépen róla. Nem tarthatsz vadállatot házi állatként. Ezzel nem akarlak megbántani de ez a tény..

Ha egzotikus állatkát szeretnél nézz körbe interneten..pl.: ott a csincsilla vagy vegyél szoptatós kecskét, birkát..Vagy vegyél egy aranyos szamarat vagy akármit. De sajnos vadállatot nem tarthatsz háziállatként! =/

2011. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tessék, itt van minden információ, amire szükséged lehet: [link]
2011. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Tarthatsz de nem kis munka és pénz.


Legelősször kell egy engedély amit úgy kaphatsz meg ha előtte minimum 3 évig állatok között dolgoztál (állatkert, állatorvos) és utána át kell menned egy alkalmatossági teszten.

Csak falun tarthatsz. De lakott településen is csak úgy ha a szomszédaiddal aláíratsz egy papírt amiben ők ezt engedélyezik neked.

Biztosítani kell neki egy megfelelő helyet ahonnan nem tud kiszökni de elegendő élettér van a számára.

Ha ez minden megvan el kell menned a jegyzőhöz és megmondani neki hogy te egy ilyen állatot fogsz tartani minden meg van hozzá stb.... (ha az álat elpusztul vagy elszökik őt azonnal értesítened kell)

(ha van egy kis eszed és hogy ne kerüljön annyiba tartás le kell szerződnöd egy vágóhíddal hogy adják ide a nyesedék ill. felesleges húst így lényegesen kevesebbbe fog kerülni az etetése)

Aztán szépen fel kell venned a kapcsolatot egy olyan hellyel ahonnan venni fogod. De csak akkor adják oda ha megbizonyosdtak róla hogy tényleg tudod a számára szükséges feltételeket biztosítan és tudsz vele bánni.

Egy ilyen állat több millióba kerül + az engedélyek, etetés, tartás, a helye megcsinálása, állatorvos stb...

2011. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
persze, o nem azt kerdezte hogy tarthat vagy nem hanem kijelentette, szerintem ha van eleg husod money-d es idod tutira tudnal tartan i ido az sok kell nagyon sokat kell foglalkozzal vele engedely na ez egy bibi de talan megoldhato hat nekunk is van nyulunk pulykank tengelicunk halastavunk rokank ozunk farkasunk es solymunk is persze az apam dusgazdag es en idomitom oket gondolom tiszta sor hogy kiskoruktol szoktatom a solymom tud vadaszni es velem olyan mint egy galamb a roka olyan mint egy macska afarkassal foglalkoztam a legtobbet kezenfekvo hogy miert olyan mint egy kutya de mi romaniaban elunk ahol nem sokat torodnek aval hogy mindegyiket feketen tartom sok sikert a leopardhoz!
2012. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kivéve az utolso válaszolót mert ő azt mondta amit kell.
2012. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hogy ha leopárdról álmodozol, célozd meg az állatgondozó pályát. Ha összejön talán lehetsz leopárdgondozó, és akkor az majdnem olyan mintha a tiéd lenne. Ha tényleg ez az álmod.
2012. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy bolondot szeretnék, örökbefogadhatlak? : )
2012. febr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!