Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Honnan lehet szerezni vagy...

Honnan lehet szerezni vagy venni Arctic Wolf-ot vagyis farkast? Nem hobbi állatnak szánom és nem is házi kedvencnek! Csak komolyak írjanak!

Figyelt kérdés
Volt már velük tapasztalatom csak az a baj ahonnan volt az már megszűnt! Hazai tenyésztők kellenek és nem csehszlovák farkaskutyát keresek, hanem farkast! A beszólogatók kíméljenek!
2012. jan. 12. 12:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Külföldről, feketén. Vagy szerzel megfelelő végzettséget és engedélyt, és felveszed a kapcsolatot valamelyik állatkerttel vagy más hellyel, ahol szaporítanak farkasokat, és veszel egyet.
2012. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
Pedig nehéz nem beszólni, mikor ekkora hülye vagy. Sarki farkast nem is lehet tenyészteni Magyaroroszágon, mint ahogy egyéb farkast sem, lévén fokozottan védett. Arról nem is beszélve, hogy sarki farkas legközelebb Grönlandon él. Csak úgy lehet közöd hozzá, ha hivatalosan állatkertet üzemeltetsz, megfelelő engedélyezés után. Na utána drágán importálhasz párat.
2012. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Idefigyelj,hülye te vagy drága kedves hozzászóló!kint éltem az Államokban és képzeld volt kettő Arctic white wolf-om,és képzeld ott tenyésztik őket abban a programban benne voltam én is de haza kellett utaznunk bunkókám!Ha hülyeségeket akarsz beszólni akkor először nézz utána!Én azt kérdeztem ide haza lehet-e szerezni,mert kintről nem akarok behozatni,egyrészt,mert rohadt drága lenne másrészt ekkora megpróbáltatásnak nem akarom kitenni az út nagyon nem tenne jót neki!Egy nagyszabású tenyész programban dolgoztam de az itt nem számít!
2012. jan. 12. 17:38
 4/32 anonim ***** válasza:
Ott lehet tartani farkast???
2012. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos egyre több a wolf hybrid is ami ugye keverék és igen ott engedélyezett!Nagyon sok embernek van nekem is volt!Lehet is venni csak rohadt drága olyan 500& dollár ami nem kevés!
2012. jan. 12. 19:04
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Itthon viszont nem lehet se tartani, se tenyészteni, hála égnek. Úgyhogy vagy a fent leírt módokon csinálod, vagy sehogy. Tudod a törvények országonként elég eltérőek, pláne ami az állattartást illeti.
2012. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Platypus ***** válasza:

Sarki farkast tudtommal csak a fővárosi állatkertben tartanak, de nem hiszem, hogy ott szaporítják őket. Az ELTE kutatásaihoz Horkai Zoltán biztosított farkaskölyköket, de azok másik alfajba tartoznak. Mindenesetre vele hasznos lenne felvenned a kapcsolatot.


Ha van bizonyítható tapasztalatod, tehát papírod arról, hogy már foglalkoztál farkasokkal, akkor szerintem megkaphatod a tartásukhoz szükséges engedélyt egy kellően engedékeny önkormányzatnál.

2012. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Amúgy már ők is belettek így tenyésztve?Nem támadnak emberre?:D
2012. jan. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm a választ vannak papírjaim,a feltételek a következők az önkormányzatnak:lakott területtől kb.-2 km az állatnak megfelelő körülmény ami az adott esetben kb 1 hektár elkerített kerítéssel a kerítés magassága 4 méter!Megfelelő állatorvosi ellenőrzés és az állat azonosítása csip és tetoválással ellátása!A kapcsolatot már felvettem Andrew simpsonnal aki-e témában igen jártas!Szót érteni szinte nem nagyon lehet senkivel,pedig sok faja van a farkasoknak!Amúgy nem veszélyesek!Veresegyházán még farkas simogató is van,be lehet hozzájuk menni és simogatni,de nem házi cica,nem otthonba való!Bár az előző állataim bejártak a lakásba!
2012. jan. 13. 05:20
 10/32 anonim ***** válasza:

És külföldön is kellett rájuk engedély?Vagy már olyan mint a kutya, hogy akárki tenyésztheti és tarthat otthon?

Bár el tudom képzelni szegények sorsát...Nem tudom,hogy miért kell mindig egyre több vadállatot befogni és háziasítani:/

Most felhozhatnám példának a görényeket is, hogy ők is már mennyire el lettek krva,már nem olyanok mint a vadon élőek,a normális testsúly egy hím görinél maximum 3kg,erre a drágalátos külföldi tenyésztők kitenyésztettek egy 11kg-os nőstény(!) vadászgörényt,ami azért is érdekes mert az enyém kb. fél kg...Az ilyen állatokat mindig "elrontják",meg különböző színek minták,szőr hosszok,nagyságok...Ha farkasokat bárki tarthat(de nem hiszem),akkor előbb utóbb ott is lesznek érdekességek...mini farkas...

2012. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!