Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Létezik valamilyen formában...

Létezik valamilyen formában farkastartás?

Figyelt kérdés

Hihetelenül beléjükszerettem,és úgyérzem,ez a szerelem nem könnyen múlik el.

Létezik valamilyen módon farkastartás?Akár háznál,vagy akár állatkerti örökbefogadás?

Félek,hogy teljesen lehetetlen,mivel a szabadban érzik jól magukat.de hátha van remény.

Köszönöm előre a válaszokat.


2012. jan. 23. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy egy vadonélő állatról beszélünk, és nem háziállatról. Szerintem a farkasnak az a legjobb, ha a szabadban élhet, és inkább így csodáld őket.Úgy boldogabbak, hidd el, főleg, hogy falkaállatról beszélünk. :)

Úgy tudom, jelképes örökbefogadás van állatkertben. :)

2012. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Állatkerti örökbefogadás létezik de ott csak kapsz egy papírt hogy a tied és kész. Ott él.

Vagy tarthatsz otthon is ha igényeit tudod biztosítani elegendő hely stb.... kell hozzá engedély is. De házi kedvencként nem tarthatod!!!

2012. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ELTE etológia tanszékén volt egy kísérlet, mikor szopós farkaskölyköket osztottak ki hozzáértő önkénteseknek, akik cumisüvegből etették őket, és úgy nevelték, mint egy kiskutyát, vitték magukkal mindenhova, kutyák, farkasok meg emberek közé, tömegközlekedni meg minden, tehát elvégeztek vele mindent, amit egy jól szocializált kutyával el lehet. 7-8 hónapos korukban a farkasok megkattantak, és ugyan nem támadtak, de abszolút kontrollálhatatlanná váltak, nem lehetett úgy tanítani őket, mint a kutyát. Szóval a farkas farkas, nem kutya, nem nevelés kérdése a dolog. Itt vannak részletek a dologról, és a honlapon egyébként is érdemes körülnézni: [link]


Asszem marad az állatkert. :)

2012. jan. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:

Nézz utána a csehszlovák farkaskutyának.


Vagy olvasgass utána Horkai Zoltánnak. Ő Gödöllőn tart idomított farkasokat. A veresegyházi medveotthonban egész közelről láthatsz farkast.

2012. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elolvastam a cikket, amit egy korábbi hozzászóló linkelt be, de ott szó sem volt megkattanásról, nem tudom, mit értett ezalatt.

Viszont én is azt hiszem, hogy a farkas nem nagyon való házi kedvencnek. Pedig én is imádom őket.

Valóban a csehszlovák farkaskutya áll hozzájuk a legközelebb, mert ha jól emlékszem igazi farkas és német juhász keresztezéséből tenyésztették ki ezt a fajtát.

2012. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Előző, nézd meg a farkaslesen című filmet. Részletesen bemutatja az ELTÉS farkaskölykök életét. A megkattanás alatt azt kell érteni, hogy a farkasok olyan viselkedésformákat vesznek fel, amik igen kellemetlenek emberi környezetben és totálisan lehetetlen lenevelni őket ezekről. Például minden elérhető ételt meg akarnak szerezni mindenáron, ha éhesek, ha nem. A filmben lakatot kellett szerelni a hűtőszekrényre és a farkaskölyök nevelője a saját kávéját is alig tudta meginni.
2012. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vadfarkas csak ritka esetekben szelídül meg valamennyire, úgyhogy inkább nem javasolnám, ha nem is támad meg, elég nagy károkat tud majd okozni. Viszont megszelídített farkast( wolfdog, inkább nevezhető háziasított farkasnak, mint kutyának) jó páran tartanak. Az ilyen, háziasított farkas fizikuma inkább a farkasé, viszont rendelkezik házikutya ösztönökkel, még akár társállat is lehet belőle, ha jól neveled és azért van is területed az udvaron. Tehát, ha farkast szeretnél tartani, az utóbbit javasolnám
2020. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!