Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyire intelligensek a rókák?

Ájron kérdése:

Mennyire intelligensek a rókák?

Figyelt kérdés
Bármelyik alfajuk érdekel, de főképp a vörös. Vannak olyan okosak mint a kutyák? vagy talán okosabbak?

2012. febr. 13. 21:08
 1/4 x) ***** válasza:
Bár nem vagyok szakértő, de tudtommal nagyon intelligens kis állatok. Szerintem érthető hogy miért használják rá legtöbbször a "ravasz" jelzőt. Jó az alkalmazkodóképességük és találékonyak. Valószínűleg ott is életben maradnának ahol egy kutya nem biztos (ami részben az ember hibája, hiszen kineveltük a kutyákból a vadságot). Egyébként a városokban a legtalálékonyabbak mert ott szükségük van rá. Kinyitják a kukákat, elcsenik az emberek ennivalóját, beosonnak a kamrákba és hasonlók. Van egy ismerősöm aki sok ilyen történetet mesélt a rókákról. Egyébként nem tudom próbált-e már valaki rókát ülni tanítani de valószínűleg sikerrel járhatott :)
2012. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az opportunizmus többnyire intelligenciával társul. Ahhoz, hogy ugyanúgy feltalálja magát az erdőben, mint a nagyvárosokban, nem kevés sütnivaló és találékonyság kell. "Máshogy" okosak, mint a kutyák, hiszen más feltételekhez kell alkalmazkodniuk, de biztos, hogy nagyon tanulékonyak.
2012. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Állítólag nagyon. Hallottam egy olyan sztorit, hogy a vadász tartott rókát, de pórázra kötötte, hogy ne támadhassa meg a szomszéd baromfiakat. Ennek ellenére mégis el-el tűntek tyúkok a szomszédból és a végén kiderült, hogy azt csinálta, hogy egy hegyes farönkre ráakasztotta a nyakörvét és valahogy leszedte, aztán átment a tyúkokhoz; és amikor végzett, visszament és sikerült újra felvennie! Egy öreg bácsika mesélte ezt nekem, aki egész életében madarászott és jó barátom volt, úgyhogy hiszek neki.
2012. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos, nekem ez a kérdés igazán testhez álló feladat.

A rókák nagyon intelligens állatok.

Mind az erdőben, mind a nagyvárosokban sikeresen megélnek.

A rókák beletartoznak a világ 50 legjobban alkalmazkodó állatához, hiszen a világon mindenhol megtalálhatóak. (Bár Ausztráliába csak betelepítették őket, ott is hamar elszaporodtak)

A csapdákból is könnyen kiszöknek, amikor menekülnek, direkt össze vissza futnak, hogy a rá vadászó állat elveszítse a nyomát, és csak akkor megy az odújába, ha már lerázta az ellenséget.

Mellesleg léteznek "házi" rókák is. Ezek olyanok mint a kutyák.Ők is tudnak "ülni", "feküdni", meg hasonló parancsokat is tudnak.

2012. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!