Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen pókot vegyek először?

Mokuskamokuska kérdése:

Milyen pókot vegyek először?

Figyelt kérdés
Valamilyen szép, nagy méretű pókra gondoltam, ami nem agresszív és kézbe lehet venni. Lehetőleg ne legyen rózsaszín, sokáig éljen és ne betegedjen meg könnyen. A válaszokat előre köszönöm!

2012. febr. 28. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem, ami a kamrában van az jó lesz kezdetnek.
2012. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem először olvasgass a pókokról sokat, mielőtt vennél egyet, mert az elpusztult pókok többsége a balf@sz gazdik miatt van, szóval így tudatlanul inkább ne vegyél pókot.


Arachnida.hu <----- Ez egy fórum, ha kitartó vagy, akkor sok információt találhatsz. (pl kezdd a GYIK résszel) Ha nem, akkor hagyd a francba ezt a pókosdit

2012. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem is tudakozodj....

kézbe lehet venni... ez nem plüsállat! ha sokszor kiveszed stresszes lesz amitöl ledobálja a szörét amitöl csunya lesz, te meg allergiás és hamarabb el is pusztul.mi csak akkor vettük ki mikor költözött nagyobb kecoba vagy mikor takaritani kellett.ami a végleges helyén már elég ritkán van...ez csak DISZ!

2012. febr. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi geniculata-val kezdtük. 3 éves köszöni szépen jól van. Eleinte kis lisztkukacot adtunk meg szedtünk a mezőről később szöcskét, majd ahogy nőtt a szöcskeméret is növeltük. Utána jött a újszülött egér és adtunk neki nagyot is, de meg kellet kötni az egeret, mert megharapta szegényt, de szerencsére nem lett baja. Ez a pók tapasztalataim szerint elvan a 18-30 fokban, nem szoktuk fűteni, de szereti a meleget!

Akváriumméretét is folyamatosan emeltük. Először kis sima befőttesüveg, nagyobb üveg, kb 1 évesen meg betettük a eredeti nagy végleges helyére ami kb 30cmx20cm lehet. Tőzeget tettünk alá, néha spiccelni kell neki vizet úgy hetente, hogy pára legyen, ihasson. Penészfoltokat mindig ki kell szedni, mert arra érzékeny és belehalhat. Pókoknak nem szoktak betegségeik lenni. Kézhez szoktatni nehéz, de nem is érdemes, mert ez eredetileg is díszállat, mint pl. a halak.


Ja még annyit, hogy ahogy nől egyre kevesebbszer vedlik és kevesebbet is eszik. Karácsony óta nem evett, hiába adtunk neki enni. Vedléskor általában a hátára fordul ilyenkor nem szabad zavarni meg mozgatni, vizezni stb, mert megijedhet és elvesztheti a végtagjait.

Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Gumipók :-), kézbe veheted, nem olyan nagy, van zöldbe-kékbe nem feltétlen rózsaszín, ha kíméled nehezen szakad el, beteg sosem lesz! :)
2012. márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
nincs olyan szó hogy nől!
2012. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, mosmá' van! :D

Kérdező: Brachypelma smithi egyébként? Én is olyat tervezek venni, nagyon szelíd a többi pókhoz képest, fekete színű, a térdei narancssárgák, vörösek, nagyon szép! :)

2012. márc. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fórumokon utánalolvashatsz.De én pl.terrabörzén vettem idén májusban.Talajlakó,békéseb fajt tanácsoltak(brachypelma albopilosum)ilyet vettem.Vizet naponta locsolok be neki a párásítás miatt.Kaját is kap:gyászborgárlárva,tücsök stb.

Ahogy már más is írta díszállat.A halat sem simogatjuk,vesszük kézbe,a madárpókokat sem,hiszen ő is díszállat.A kézbevétel stresszes neki ráadásul ha leesik akkor akkor megsérülhetnek a végtagjai.Tehát a kézbevétel nem csak a mi érdekünk hogy ne tegyük.

Fontos hogy olyat válassz amelyik tetszik,mert érte is feleősségel tartozol,nem lehet csak úgy kidobni,stb stb.és ha szüleiddel laksz akkor velük is beszélj erről hogy engedik-e vagy sem.

2012. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!