Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a véleményed a nagyvadakról...

Mi a véleményed a nagyvadakról Magyarországon?

Figyelt kérdés
Elsősorban a természetjárók, állattartók és szakértők véleménye érdekelne. Mi a véleményetek arról hogy egyre több nagyvad (farkas, medve, hiúz) fordul elő Magyarországon? A farkas és a hiúz jelenléte nyílvánvaló, ám talán kevésbé veszélyesek, mint az újjabban szintén fel-feltűnő medvék.

2012. márc. 4. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én csak más megközelítésből tudok írni.: A medve nagyon nagyon finom, a szarvassal és a vaddisznóval együtt.
2012. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy valamit nagyon elbsznak a természetvédők vagy az erdészek, kevés a táplálék, amiatt jönnek vagy túlszaporulat van.
2012. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni, hamar el fogják intézni, hogy ne legyenek. (sajnos)
2012. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én örülök neki hogy egyre több nagyvad van itt is! (bár csak addig amíg
2012. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*(bár csak addig amíg találnak kaját....)
2012. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy kezdik visszatelepíteni őket, konkrétan a farkasokról tudok. A medve tudtommal Erdélyből jár csak át hozzánk, igazi hazai populáció nincs. Tudomásom szerint hiúzból is csak pár példány van.


Igazából a nagyvadak nem hülyeségből vannak, nyilván jó lenne, ha újra elterjednének, bár nem tudom, mi a helyzet őz, szarvas, vaddisznó, nyúl fronton, azaz van-e akkora zsákmányállat populáció, hogy a nagyvad is jóllakjon, de zsákmányból is maradjon bőven.

2012. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
100%

A kérdésed nem a nagyvadakra vonatkozik, hanem az őshonos ragadozókra. Nagyvadnak a vadászható, nagytestű fajokat nevezik, mint a vaddisznó vagy a gímszarvas. Ezek pedig mindig is jelen voltak, sőt inkább több is van, mint kéne, mert a vadászok nagyon is jóltartják őket. Sok területen olyan sűrű a vadállomány, hogy az erdők nem képesek természetesen megújulni, mert lelegelik a facsemetéket.


Ami a ragadozókat illeti, a veszélyüket szeretik túlhangsúlyozni az emberek, mert sokkal jobban hangzik, mint a reális, de egyáltalán nem romantikus erdei veszélyek, mint a kóborkutyatámadás vagy a lyme kór. A hazai farkasok például olyan visszahúzódó életet élnek, hogy még a kutatók is csak a nyomaikkal találkoznak. Én őszintén örülnék annak, ha visszatérnének a természetes ragadozók, mert értékes és egyre ritkább részei a föld élővilágának. A zsákmányállatoknak is jót tenne, mert az ember hiába szabályozza a populációt, mi nem vagyunk képesek az igazán lényeges szempontok szerint válogatni. A ragadozók a gyengéket és a betegeket kapják el, így egészségesebbé teszik az állomány egészét, genetikai szempontból is.

2012. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!