Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A barátom talált egy őzgidát....

A barátom talált egy őzgidát. Mivel etesse?

Figyelt kérdés

Az anyja elhagyta. Hazavitte, de nem tudja mivel etesse. Kecsketejen kívül mit kaphat még? Másmilyen tej nem jó?

Nem tudjuk mennyi idős.


2009. jún. 19. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
hivjátok fel az állatkertet,vadasparkot,vadász társaságot.Valahol tudnak tanácsot adni
2009. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem vigyétek állatorvoshoz. Nagyon sok egyéb dolog felmerülhet még a mit egyen kérdésen kívül éls ha nem értetek hozzá, abból baj lehet. A legjobbat akkor teszitek, ha olyan helyre viszitek, ahol tudják, mit csináljanak vele. Az állatorvos segít majd.


Miből gondoljátok, hogy elhagyta az anyja?

2009. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egész nap még a közelében sem volt. Még a környéken se látta. Lehet, hogy megölték.
2009. jún. 19. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott kellett volna hagyni azt az őzgidát, ahol találtátok. Őzgidáknál ez alapszabály! Ilyentájt az anyja ugyanis épp párzik. Most meg már, hogy összefogdostátok, nem fogja visszafogadni. Keressetek neki egy vadasparkot, a sima állatorvos nem elég.
2009. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én ott hagytam volna csakhogy ott sem voltam!

Fel lesz hívva az állatkert, kér segítséget és felneveli.

2009. jún. 19. 22:07
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha erdőben találtátok, akkor azonnal fel kell hívni a helyi erdészt és ő majd elrendezi a gidát. Ha nem, akkor forduljatok az állatorvoshoz segítségért, majd ő megmondja mit tegyetek a kicsivel.
2009. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
így van, ott kellett volna hagyni. mostmár ezen nem tudtok változtatni, hívjátok fel az illetékest, akit előttem is javasoltak. mondjuk borítékolok egy jó alapos lebaxást a részéről... de mindegy, mondd meg, hogy nem voltál ott, nem tehetsz róla.
2009. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
főzzétek meg finom pörköltnek
2009. jún. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
nagyon fog neki örülni a helyi vadásztársaság
2009. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Bocs, de ha a fűben kapsz egy őzgidát, az nem elhagyás. Az anyaállat csak akkor hagyja el a gidáját, ha felfalják a farkasok, vagy lelövik. Am meg az egyáltalán nem segítség, ha felveszed és hazaviszed, mert lehet, h az anyja éppen 10 méterrel arrébb volt és valamit szaglászott. Én voltam Vadasparkban és tudom, h mit jelent az, ha egy gida nem lehet az anyjánál, nem fejlődhet normálisan. Borzasztó...
2010. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!