Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miféle rovar lehetett?

Miféle rovar lehetett?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel a lakásban megöltem valami ritkaocsmány jószágot. Találkoztam már pár rusnyasággal, de ez különösen visszataszító egy cucc volt.

Valami rovarféle pondrója lehetett. Hat lába volt, de maga az állat hosszú volt, és úgy mozgott, mint egy százlábú, tehát nem úgy mozgatta a lábait, mint mondjuk egy szarvasbogár, hanem hullámzó mozgással közlekedett. Sok ízből állt a teste, ami nem volt szőrös vagy tüskés, mint egy hernyónak, inkább fényes volt, kitinszerűnek tűnt, a háta vörösesbarna, összefüggő színű, a hasa viszont pöttyös volt. Kb hat-hét centi hosszúságú volt, de nem is ez a legrosszabb, hanem a feje és a másik vége... Ha nem lett volna ilyen agresszív és ronda, nem is nyomom agyon, csak kitessékelem.

Ronda, kemény, háromszögalakú feje volt, csáprágókkal. Hozzáértem papuccsal, mire szó szerint odakapott a fejével, és a legdurvább: a farkával, mint egy skorpió, belemart a papucs oldalába, és nem is akarta elengedni, akkor láttam, hogy óriási, erős fullánkpárja, vagy csápjai vannak a farka végén is. Iszonyú volt, úgyhogy azonnal kicsináltam, de érdekelne, hogy mi volt ez a miniszörny. Keresgéltem, de se a fülbemászókhoz nem volt köze (mondjuk kb ötször akkora volt, mint egy fülbemászó, úgyhogy ezen nem is csodálkozom), se semmilyen "átlagos", lakásban is fellelhető ízeltlábúhoz, mint mondjuk molyok, meg futrinkák, meg ilyenek. Végül is hasonlított a szitakötőlárvához, csak hát nem vízben futottam össze vele, és nem is volt teljesen olyan. :D

Légyszi, aki látott már ilyet, és tudja, mi ez, szóljon, mert nagyon kíváncsi vagyok! .__.


2012. júl. 8. 15:39
 1/3 anonim válasza:

Máskor gyorsan fotózd le mielőtt lapítanád. :) Úgy könnyebb lenne kitalálni mi is lehetett.

Próbáld megnézni itt, hátha találsz hasonlót:

[link]


Vagy a google képkeresőjébe írd be, hogy lárva. Hátha lesz olyan, ami hasonlít rá.


Én a lótücsökre tippelnék, vagy a lótetűre, csak fura lenne, ha ezek bemennének a lakásba.

2012. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Ezt írod: "a legdurvább: a farkával, mint egy skorpió, belemart a papucs oldalába, és nem is akarta elengedni, akkor láttam, hogy óriási, erős fullánkpárja, vagy csápjai vannak a farka végén is"


Sok hazai rovarfajnak, illetve azok lárváinak van páros fartoldaléka, de hogy az úgy viselkedjen, mint a fülbemászónak, ilyen fogószerűen, olyan nagyon kevés van! A lótücsök sem ilyen! A skorpiólegyeknek hasonló van, de nagy szárnyuk van, mint a legyeknek, és max. 1 centi az egész állat.


Próbáljuk a fartoldalék szerkezetéből kitalálni: biztosan láttad, hogy 2 különálló, szimmetrikus nyúlvány, ami fogószerűen ragadta meg a papucsodat? És ez mennyire hasonlított mondjuk a fülbemászóéra?


Mielőtt válaszolsz, azért ezt a képet nézd meg, hátha ő az:

[link]


No, majd írj, mert kíváncsi lettem én is!

Üdv.:

polarbeer

2012. júl. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na, az elmúlt pár napot kisebbfajta kutatással töltöttem, és köszönöm a válaszokat is, de azt hiszem, megtaláltam a bűnöst: bűzös holyva lárva volt. ><

[link]

Itt a kis szépség. :D

2012. júl. 9. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!