Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtam egy kisnyulat a...

Találtam egy kisnyulat a mezőn mivel etessem?

Figyelt kérdés
Szegényt sajnáltam otthagyni nehogy valami megfogja ,ezért elvittem haza.A nyuszi kb 2-3 hónapos és nemtudom füvet eszik vagy sem én tettem neki ,de még nem láttam hogy egye ? Vagy tejet kellene naki adnom nemtudom segitsetek .
2012. júl. 11. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tej az tutira nem jó neki, mi már kétszer is találtunk kis nyuszit tejjel itattuk úgy nézett ki,hogy már tök jól vannak, de aztán hirtelen kimúltak, úgyhogy szerintem nem igazán bírja a tehén tejet a gyomruk. Mondjuk az egyik például evett dinnyét is , de nem hiszem, hogy attól lett volna baja.
2012. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Zöldség, víz, nyúltáp - ha valóban 2-3 hónapos, azzal már elvan.
2012. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8 nyulam van.....ilyenkor már füvet is eszik...bár az enyémek még szoptak is :) víz és zöld pitypang levél vagy e KIS here legyen előtte :) csak kevés füvet nehogy meghaljon! ők még keveset ehetnek fűből...ha nagyobbak lesznek többet :) meg búzát és kukoricát szoktam össze keverni és azt is szeretik...de a szokásos is finom nekik : alma,répa,dió :) csak a dió hizlaló :) télen pedig a zöld füvet felváltja a szárított here ....de ha meg akarod tartani akkor a purinástól (ha falun vagy) kérj 3 zacskó kukoricát és búzát.....
2012. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy ha van rá lehetőséged vegyél nyúltápot neki. Nem egy nagy tétel. De a fűhöz, zöldségekhez, gyümölcsökhöz lassan szoktasd a gyomrát, először tényleg csak keveset adj neki belőle.
2012. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 htr válasza:
mivel éhes
2012. júl. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy elirtam csak 3-4 hetes.De elég jól birja magát elég huncut.Tettem neki vad herét meg répát de nem láttam hogy egyék.Majdnem elszaladt a tegnep.
2012. júl. 12. 09:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Kb három napja van nálam de még semmi baja nincs.
2012. júl. 12. 09:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Adj neki szénát korlátlan mennyiségben, meg minőségi nyúltápot (Halywood, Versele Laga tápok). Zöldséget hanyagold, azt 3 hónapos kora után vezesd be, fokozatosan! Orvoshoz nem árt elvinni, hogy megnézze és beoltsa. 3 hetesen még nagyon pici, de jó eséllyel életben marad. Tejet ne adj neki, a tehéntej nem jó neki. Az orvos esetleg tud adni tejpótló szert. Ha nem eszik 24 órán belül, vagy hasmenése van, rögtön orvos! Addig is olvass utána a nyúltartásnak, hogy kellően felkészült legyél. :)
2012. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Attila01234 válasza:
ha zöldségféléket adsz neki akkor vedd ki a vizüket 1-2 órára (nehogy felpuffadjanak)
2012. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló nagy marhaságot írt, nehogy elhidd! Soha, SOHA nem szabad a nyulat víz nélkül hagyni, ez egy hülye tévhit, nem ettől puffad fel! K betű növényeket (karalábé, krumpli pl.), ami puffadást okoz, azt nem kaphat. De a vizét ne vedd el, egy órára se!
2012. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!