Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehetek hobbi-vadász?

Hogyan lehetek hobbi-vadász?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen tanfolyamot kell elvégezni hozzá, illetve milyen papírok beszerzésére van szükség. És a legfontosabb, a vadásztársaságnál a tagsági díj, meg hát ez egész mennyibe áll meg. Egy-egy csoportos vadászat mibe kerül?

2012. júl. 19. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Hát sok empátia és IQ nem kell hozzá hogy állatokat gyilkoljon valaki, úgyhogy a sok tanulástól nem fog fájni a fejed. Viszont úgy tudom elég költséges perverzió.
2012. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igazán hasznos volt nagyokos!
2012. júl. 19. 20:32
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Az igazat megvallva én sem rajongok a vadászatért.

Viszont az már nem igaz, hogy a vadászathoz nem kell IQ és empátia. Egyrészt a vadásznak okosabbnak kell lennie a prédánál (a nyomát meg kell találni, fel kell ismerni, tudni kell követni, becserkészni) a húsát pedig gondolom más embereknek szánja, úgyhogy ez meg empátia.

Amióta az egyik barátom is vadász akar lenni, nagyon sokat megtudtam a szakmáról és sokkal többet tud egy vadász az állatokról, mint egy "állatvédő" fan (aki azért a húst persze megeszi, de állatok ölni csúnya dolog).


Viszont a hobbivadászatot nem ajánlom, csak kárt tennél a természetben. Ehhez elkötelezettség kell a természet iránt.

2012. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

"A húsát pedig gondolom más embereknek szánja, úgyhogy ez meg empátia. "


nem sok empátia kell ahhoz, hogy eladja a húst jó pénzért. Tudod te, mi az az empátia?


A Wikipédiából idézem:


"Empátia az embernek az a képessége, hogy egy másik ember szempontját felfogni és megérteni képes.

Az empátia érzés megnyilvánulása például, ha valaki egy másik bánatát hallgatva, az adott helyzetet elképzelve saját élményként éli meg: azonosan érez vagy gondolkodik, és következésképpen hasonlóan cselekszik is."


Szerinted a vadászatban hol van az empátia? Sehol.

2012. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván nem eladják, hanem a saját családjának/barátainak viszi. De felesleges lenne vitát nyitni, úgyis mind2 a saját igazunkat fogjuk erőltetni.
2012. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ezek aztán rendkívül hasznos válaszok. A kérdés az volt, hogy tanfolyam, vadásztúrák, tagsági díj, papírok stb. mik kellenek hozzá és milyen anyagi vonzata van ennek a sportnak vagy hobbinak nevezzük aminek akarjuk.

Azt hittem, valaki olyan szól hozzá, aki valamit konyít is a témához.

2012. júl. 22. 21:36
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Hát, akkor ne itt kérdezz. :) Ide állatbarátok járnak. Menj valami vadászós oldalra, ha már mindenképpen az állatok gyilkolászása a célod. Itt például:

[link]


"

Nyilván nem eladják, hanem a saját családjának/barátainak viszi. De felesleges lenne vitát nyitni, úgyis mind2 a saját igazunkat fogjuk erőltetni."


Attól még, hogy a családjának viszi, nem lesz empatikus, mert a szó nem azt jelenti. :) Te inkább a nagylelkűre gondolsz. Ha a családja, barátai éheznének és úgy vinné nekik az tényleg szép dolog lenne. Meg az is az lenne, ha a vadat szegény embereknek adná.


Én nem ítélem el a vadászatot, ha arról szól, hogy védik az erdőt, meg ha kell, ritkítják a vadállományt, szigorúan azért, hogy a rendszer jól működjön. Vannak ragadozó állatok is, a természet úgy lett megalkotva, hogy a gyengébb egyedeket kiszelektálják. Ez jót tesz a faj fejlődésének, mert csak a legerősebb, tehát legjobb génállományú állatok tudnak szaporodni.


Itt azzal a van baj, amikor az ember pusztán az ölés öröméért vadászik, vagy a minél nagyobb trófeáért, húsért. És sajnos a legtöbben ilyen "vadászok".

2012. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Az első és az előttem lévő kommentelővel egyetértek!:D

Gratulálok,ha valakinek az az élvezet,hogy ártatlan állatokat gyilkolhat! -.-"

2012. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom ki írta elöttem de vele értek eggyet,ha errõl akarsz kérdezõsködni akkor menjél el egy vadász oldalra!Szerintem ez a "vadállatok,, kategória nem azért van hogy arról beszéljenek puskával rendelkezõ idióták(akinek nem inge ne vegye magára) hogy hogyan lehet minden eggyes állatot észnélkül kilõni,mert sajnos a legtöbb vadász elöbb lõ és utána (próbál) gondolkodni!
2012. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

20:13

Te meg menj el egy helyesírási oldalra és nézd meg, hogy az "eggyes" "eggyet" hogyan írják!

2012. júl. 24. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!