Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért idegbeteg a madárpókom?

Miért idegbeteg a madárpókom?

Figyelt kérdés

5 napja kaptam egy Avicularia madárpókot.

(Most 5 cm a lábfesztávolsága).

1.nap: Nem nyúltam hozzá, csak néztem az üvegen keresztül.

2.nap: Megpróbáltam megérinteni, de majdnem megharapott.

3.nap: Bedobtam neki egy szöcskét, amit azonnal elfogyasztott.

4.nap: Olvastam, hogy amíg kicsi, addig vízcseppekkel kell itatni, így spriccelővel adtam neki vizet; láttam, ahogy felszívja.

5.nap: Ma egész nap ugrált, neki az üvegnek, csak úgy kopogott a terrárium!

Miért ugrált és miért agresszív?

Azt olvastam, viszonylag békés!

Az enyém miért nem? :(


2012. aug. 9. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert attól hogy békés fajnak írják, attól nem mindegyik egyed egy szelíd bárány. A geniculatat agresszív fajnak mondják, mégis bármikor kézre vehettem, még a támadóállást se vette fel velem szemben. Próbáld meg jóllakatni, hátha a kezedet nézi kajának, mert ha zabásak akkor bizony marnak mindenre. Ha így is mar mozgásra akkor szimplán ilyen idegbeteg, agresszív pókot sikerült kifognod. De a fánlakó pók amúgyse jó kézre mert igen kellemetlenül szembespriccelhet az ürülékével, tapasztalat :D Attól még gyönyörű dísz lehet a szobának, ha mindenképp fogdosni akarod a pókot, a legjobb a talajlakó, abból is a brachypelma család egyik tagja. Jahh és nem ugrándoznak ki a kezedből:D
2012. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell fogdosni, csak lesd!!Nem szereti egy sem!
2012. aug. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak azért lett volna fontos megfogni, hogy amikor takarítom a helyét, addig át tudjam tenni egy dobozba.

Első pók és nem én vettem.

De ma olyan ritka dolgot láttam: mosakodott!

2012. aug. 10. 08:00
 4/6 anonim ***** válasza:
1 szöcskével nem fog jól lakni. Amíg kajás, jó, hogy nyugtalan lesz. Ha majd rendesen megeteted, nem lesz semmi gond vele.
2012. aug. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy pók gondolkodása nem olyan összetett, mint az emberé.

Még egy kutyáé sem...

Ha ugrál, neki vágja magát a falnak, annak oka van. keresd meg az okot (pl. éhes), és tudsz változtatni a viselkedésén.

Ha támadóállásban van, nyilván valamit veszélynek érzékel. (pl. a kezedet.)

Ne felejtsd el, hogy ez egy vadállat, nem háziasított kiskedvenc.

Amúgy érdemes lenne egy szaküzletben tanácsot kérned, biztos mondanak még jó pár fontos infót!

2012. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te szeretnéd, ha egy óriás taperolna? ;)
2012. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!