Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit gondoltok a gubbioi...

Mit gondoltok a gubbioi farkasrol, melyet Ferenc megszelidített?

Figyelt kérdés
Olvastam a legendát,és engem vmiért,nem tudom miért megfogott.

2012. aug. 9. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
cukiiii
2012. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chrishu ***** válasza:
Nyugi mindnkit megfg valamilyen legenda egyszer
2012. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a legendát.

De több kísérletet tettek farkasok megszelídítésére.

Volt is egy amerikai professzor, akiről azt hitték, sikerült neki. Olyan volt a farkasa, mintha kutya lenne...

Aztán egyik nap a professzor fájó háttal ébredt, kibotorkált a fürdőszobába.

Ezt látta a farkasa, és bekapcsoltak az ösztönök - a gyenge vezetőt leváltani. Mivel a prof nem farkas, 6 hónapon túl gyógyuló sérüléseket szerzett...

Ennyit a farkasszelídítésről...


De van Ausztriában egy kísérleti falka. (pontosabban több, csak külön tartva.)

A gondozóik klikkerrel tanítják őket, lábhoz jönnek, leülnek parancsra...

De a gondozók pontosan tudják, hogy nem kutyáik vannak, nem teszik őket helyre... ők vendégek a farkasok területén.

Viszont van ott egy farkas... aki nem szeret a többi farkassal lenni, nem akar kommunikálni velük. Az ember közelségét viszont keresi, sokkal kutyaszerűbb a viselkedése. Őt külön tartják egy olyan farkassal, aki szintén kicsit kilóg a sorból, és elviselik egymást.


Valószínűleg egy génmutációról van szó.

A kutya és a farkas közötti legnagyobb különbséget - az ember szeretetét egy oxitocin nevű hormon okozhatja.

Ennek a farkasnak is jobb oxitocin megkötők lehetnek a sejtjei, emiatt nagyobb vonzalmat, együttműködési hajlamot mutat az ember irányában.


Valahogy így születhetett a kutya mint faj annak idején.

2012. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!